Про це повідомив очільник Держекоінспекції Єгор Фірсов під час відвідин постраждалих від пожежі сел Овруцького району Житомирщини та участі у засіданні оперативного штабу.
"Безпосередньо представники Державної екологічної інспекції працюють по всьому периметру пожежі", – розповів Єгор Фірсов.
За словами заступника голови ДСНС Миколи Ільченка, під час пожеж на Житомирщині було охоплено більше 4500 гектар лісу, до того ж проблему ускладнюють особливості місцевості – болота, радіоактивні залежі, відселена зона.
"Звертаюся до народних депутатів, законодавчі зміни нам необхідні, особливо – законопроект про державний екологічний контроль, який розширює повноваження державної екологічної інспекції в питанні протипожежної безпеки, в тому числі, лісгоспів. Ми дуже очікуємо його прийняття", – заявив Фірсов.
"Законопроект, який сьогодні є (реєстраційний номер 3091, – Ред.), посилює повноваження Державної екологічної інспекції і надає їй всі важелі, щоб здійснювати відповідний контроль над Держлісагентством і не допускати таких трагедій, коли сьогодні в нас гине тваринний світ, рослинний світ, атмосферне повітря забруднюється, половина України сьогодні в диму від пожеж на Житомирщині", – наголосив один з авторів законопроекту, народний депутат Арсеній Пушкаренко.
"Держекоінспекція сьогодні реформується – 85% керівного складу оновлено. І вже є результат їхньої роботи – за І квартал на користь держави стягнуто 35 мільйонів 619 тисяч гривень штрафів. Для порівняння – за цей же період всі багаточисельні антикорупційні органи змогли повернути державі… аж 14 тисяч гривень!", – повідомив народний депутат Арсеній Пушкаренко. Разом з іншими нардепами він звернувся до очільника Міністерства внутрішніх справ Арсена Авакова з закликом розслідувати підпал автомобіля т.в.о. голови Державної екологічної інспекції України Єгора Фірсова, який стався в ніч з 11 на 12 березня 2020 року.
У Поясківському лісництві Житомирщини виникла нова пожежа, яка одразу ж набула загрозливих масштабів. Вона охопила близько 200 га. Наразі там триває гасіння окремих осередків трав'яного настилу, лісової підстилки, пеньків та деревини.
Ми розбиралися в тому, чому загасити лісову пожежу — це не так просто, що насправді роблять пожежники у таких умовах і як можемо допомогти ми.
Раніше в МВС назвали дві версії виникнення пожеж.
Голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький назвав лісові пожежі у Житомирській області найбільшими за 24 роки.
Читайте також: Відкладена небезпека. Як впоратися з наслідками Чорнобильських пожеж?
Фінська авіакомпанія Finnair оголосила, що змушена скасувати майже 300 рейсів у грудні через акцію протесту… Читати більше
Очільник Кремля володимир путін підписав законопроєкти про заборону "пропаганди чайлдфрі", тобто відмови від народження дітей та… Читати більше
У грецькому місті Мандра комуністи напали на акцію українців, присвячену вшануванню пам’яті жертв Голодомору. Україна… Читати більше
10 українських компаній взяли участь в NEDS — це оборонно-безпекова виставка, яка проходить в Роттердамі… Читати більше
АТ "Укрзалізниця" запускає з 15 грудня прямий щоденний поїзд № 9/10 сполученням Київ – Будапешт,… Читати більше
В ніч на 23 листопада у столичному готелі відбулася смертельна стрілянина. Поліція Києва розпочала кримінальне… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.