Цей момент зафіксували на камери очевидці, повідомляє "ТСН".
Стихія підняла у повітря пил і сміття. З цієї причини водії на дорогах ледве могли побачити інші машини.
Синоптики називають це природне явище пиловим вихором і пояснюють його виникнення безсніжною зимою, відсутністю дощів і нерівномірним прогрівом повітря. Пиловий вихор не властивий для цього регіону.
Раніше, 22 квітня, під Києвом також зафіксували пиловий вихор.
Перед цим над столицею і передмістям пронеслася пилова буря, а повітря кілька днів було найбруднішим у світі.
Так, 16-17 квітня Київську та Чернігівську область накрило пилової бурею — такого жителі столиці не бачили ніколи. Індекс забруднення повітря згідно з даними IQAir вранці 17 і 18 квітня досяг світового максимуму — повітря в Києві стало найбільш забрудненим у світі.
Тим часом, у Ніжинському районі Чернігівської області, недалеко від села Мильники, на землі утворилася справжня пустеля.
Все через те, що тут відбувалася постійна вирубка лісів, висушування каналів і боліт для сільськогосподарських полів.
Земля почала висихати без вологи, а через те, що вирубка лісу постійно тривала, вітер в цих краях став частим гостем, повідомив активіст Вадим Слюсарчук.
"Тільки в десятці кроків від села Мильники Ніжинського району почала утворюватися справжня пустеля, яка вже не перший день несе за собою тонни піщаного пилу, як в кращих традиціях фільмів про Сахару", – написав українець.
Слюсарчук обурився тим, що українські землі в такому стані. За його словами, тут тепер не вистачає тільки верблюдів.
"Навіщо вам Єгипет? Тепер є Мильниківська пустеля! Тільки верблюдів не вистачає", – пожартував Слюсарчук.
Сумний той факт, що піщані бурі в країні будуть відбуватися ще частіше за таких нових утворень і змін клімату.
Пилова буря накрила нас з кількох причин, серед яких — як кліматичні чинники, так і безвідповідальне ставлення влади і самих громадян до навколишнього середовища. В Управлінні екології та природних ресурсів КМДА пилову бурю списують на безсніжну зиму і відсутність звичної норми опадів:
"Як наслідок — вітрова ерозія ґрунтів, зниження рівня грунтових вод, які і є причинами утворення пилу, яку в столицю приніс північний вітер", — повідомляє служба у Facebook.
Але справа не тільки в цьому. В Україні існує величезна проблема нераціонального використання ґрунтів, що призводить до їх виснаження та ерозії. Запобігти цьому явищу можна, але тільки якщо підійти до питання системно: використання ґрунтів повинно відповідати їх структурі — технології засівання полей і виробничий цикл повинні підбиратися відповідно до типу ґрунту, необхідно висаджувати нові лісосмуги, які затримують вітер, зберігати органічний баланс грунтів тощо. Агрохолдинги в Україні не дотримуються цих правил, одним з наслідків чого є пилові бурі.
Для здоров'я людини ці бурі дуже небезпечні. Повітря виглядає вже більш прозорим,але показники забрудненості зашкалюють через те, що разом з великими частками пилу в повітря піднявся ультрадисперсний пил.
Читайте також: Чому повітря в Києві б'є світові рекорди по забрудненню?
Коли в Україні немає повітряної тривоги та російських обстрілів, усі органи влади, державні структури, виробництва… Читати більше
Починаючи з ночі 22 листопада росія не припиняє атакувати Україну ударними дронами типу "Shahed" та… Читати більше
Міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський заявив, що у межах чеської ініціативи до кінця цього року в… Читати більше
У Харкові встановили новорічну ялинку на станції метро "Університет". Про це повідомила у Телеграмі пресслужба комунального підприємства… Читати більше
Поблизу Вугледара, що на Донеччині, російські окупанти розстріляли п’ятьох полонених бійців Збройних сил України. Про… Читати більше
Північнокорейських військових, які воюють на боці росії, вже зафіксували на Харківському напрямку фронту. Їхню чисельність не… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.