fbpx
Сьогодні
20:51 25 Кві 2020

Супрун прокоментувала заяву Зеленського щодо змін у медичній реформі

Ексглава Міністерства охорони здоров'я Уляна Супрун прокоментувала заяви президента Володимира Зеленського щодо реформи охорони здоров'я в інтерв'ю для фільму "Рік президента Зеленського".

"Дякую, дуже дякую за це кіно", – написала Супрун у Facebook, зазначивши, що, очевидно, президенту недостатньо року, щоби розібратися в реаліях системи охорони здоров'я України та змісті медичної реформи.

Колишня глава МОЗ навела кілька своїх "найулюбленіших тез Зеленського". Зокрема, про те, що "нам дісталася в спадок далеко не ідеальна медицина".

Супрун зазначила, що українцям у спадок дісталася стара радянська медична система, "в якій десятиліттями декларативно проголошувалося здоров'я громадян найвищою цінністю держави. Зате в реальності ця система стала плацдармом для збагачення певних каст видатних лікарів, медичних феодалів і фармацевтичної мафії. Та аж ніяк не ставила на перше місце реальну турботу про здоров'я й життя громадян".

"За 25 років незалежності України на посаді міністра охорони здоров'я було 22 особи. Старт із нуля з приходом кожного нового міністра – одна з причин, чому нічого роками не змінювалося. Тільки у 2016 році ми почали поступово втілювати зміни та фактично з нуля будувати нову систему охорони здоров'я ", – пояснила Уляна Супрун.

Вона зазначила, що "низькі зарплати лікарів, жахливі умови в лікарнях – це проблеми, з якими й було розпочато трансформацію системи охорони здоров'я, а не її наслідки".

"Зміни почалися у 2018 році на первинній ланці медичної допомоги. Первинна ланка – це сімейні лікарі, з яких починається шлях пацієнта в системі охорони здоров'я. Унаслідок реформи на первинній ланці заробітні плати сімейних лікарів та медичного персоналу зросли у 2–4 рази", – підкреслила ексглава Міністерства охорони здоров'я.

Уляна Супрун, фото РБК-Україна

Уляна Супрун, фото РБК-Україна

Супрун нагадала, що наступний етап змін почався тільки у квітні 2020 року. Саме він включає лікарні та поліклініки, де за словами президента, нічого не готово.

"Зеленському треба зрозуміти, що системні та комплексні реформи не відбуваються в турборежимі. Не буває просто "вжух "– і все готово. Такі зміни вимагають чіткої стратегії, часу, грошей, ресурсів, а головне – професійних людей, які готові їх втілювати", – підкреслила Супрун.

"Ну й також треба розуміти, що його посада не зобов'язує ділитися "враженнями" щодо того, де він не компетентний. Значна частина громадян досі схильні сприймати його серйозно", – прокоментувала вона слова президента Зеленського про медреформу.

"Для того, щоби розуміти реальну готовність – недостатньо читати папірці з цифрами і слухати "видатних" лікарів", – додала вона, коментуючи слова глави держави про готовність медичних закладів до епідемії COVID-19.

Супрун

Що стосується ситуації з масками, яку президент назвав "якимось ганьбою", колишня в. о. міністра охорони здоров'я зазначила, що коли інші країни світу, не чекаючи піків у кількості випадків, відразу ж заборонили вивезення засобів індивідуального захисту, з України продовжували їх вивозити.

"Зараз є такі цифри: з 1 по 15 квітня в Україні підприємства закупили 5,7 млн масок. Цього реально недостатньо для того, щоби забезпечити медичних працівників. Наприклад, у Нью-Йорку одна лікарня використовує близько 100 тис. масок у день. Якщо в Україні 242 опорні лікарні, то нескладно порахувати на скільки часу медичним працівникам у цих лікарнях вистачить 5,7 млн масок: для всіх лікарень цього вистачить на трохи більше, ніж один день", – пояснила Супрун.

"Не розраховувати правдиві потреби та не намагатися їх забезпечувати – ось це ганьба", – додала вона.

Щодо бажання глави держави після коронавірусу повністю змінити підхід до реформи, Супрун погодилася, зазначивши, що "має бути більше фінансування у сферу охорони здоров'я, велика підтримка Національної служби здоров'я, повинні спробувати швидше все впроваджувати. А не змінювати міністрів охорони здоров'я три рази трохи більше ніж за пів року".

Ульяна Супрун

Колишня глава МОЗ порадила Володимиру Зеленському "займатися своїми справами і виконувати свої повноваження". "У Конституції України вони чітко прописані", – підкреслила вона.

"І нікому не потрібен цей пафос щодо медичних працівників. Вони вже майже 30 років слухають від різних посадових осіб про те, які вони професійні та унікальні, але ніяк не дочекаються гідних умов роботи. І ці гідні умови принесе тільки повноцінна трансформація системи, а не тимчасові надбавки й подачки ", – додала Уляна Супрун.

На слова глави держави про те, що "зараз відбувається все в ручному режимі", вона відповіла питанням: "Може, усе так погано, тому що все відбувається в ручному режимі? Коли президент не міністр, але в ручному режимі хоче все контролювати – це гірше ніж пандемія", – додала Супрун.

"Про вміст "більше ніж 20 літаків" чомусь ніхто не знає: за які кошти, що саме, у кого і в якій кількості куплено, куди розподілено? Якщо президента так легко обдурити, якщо він ніяк не може дізнатися щось детальніше ніж "20 літаків", якщо він постійно плутає причини з наслідками й навпаки, то "який це нафіг" президент?", – резюмувала Уляна Супрун.

Раніше Зеленський анонсував зміни у медичній реформі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

41 коментар

спочатку нові
за рейтингом спочатку нові за хронологією
1

Все написане пані Супрун є правдою. Нічого не заперечиш. Відзначу, що до приходу Супрун мій знайомий купував ліки по 1100 грн, а за часів Супрун ліки стали по 650 грн ! Вона чесна, непідкупна, патріот України. Тому в неї багато ворогів.

2
Гість

ат я ,онкобольная, покупала за 750 Ю при б супрун по 1250ОБХОДИМО УЬРАТЬ ПРОСТО НЕМЕДЛЕННО

3
Гість

100%. Вата ненавидить її за патріотизм , і нічого тут немає спільного з медициною.

4
Гість

Таких "патрійотів", "патрійоток" у нас за час нової держави напівкраїни було вже до х..а і ще трохи. Он вже вдруге новий спаситель реформ готовий на пост заступити, якого не можуть дочекатися в одній із ВК чи СІЗО Грузії.
Ціла герелиця інших забугорних "патрійотів" абрамавчисів, яреськів, войцебалчунчиків та інших вже відпатрийотували та накивали неголими п'ятами з України,
Та що казати, навіть свої доморощені "патрійоти", зібравши не жебрацькі валізи, урвали кігті за бугор - до країн звідки біглих, з валізами мільярдами доларів, фунтів, єврів, патрійотів - не видають,
Деякі вже давно вивезли свої активи за бугор, відправили туди ж своїх родин, але ще сподіваються на черговій смуті знов дірватись до влади та всяк випадок тримають на всіх парах особисті літаки, якщо все-таки доведеться тікати.
Оце тобі, "патрійотичне" соросодрантя, і всі реформи та весть імпортний та власний "патрійотизм".
А медицина у нас така бо така влада, що гребе все собі, все під себе, в тому числі підгребля під себе і фармацію.
От за їх прикладом і лікарі не без своїх власних грошових інтересів, тобто раз держава не оплачує їх працю,то оплачує клієнт - пацієнт. До того ж не рідко і за лікування, що виявляється "не в той степ" з фатальним фіналом, єа який і спиту нема ні з кого: ні з медзакладу, ні з держави.

5
Гість

какой,бл, патриотизм?? уничтожение системы здравоох- это патриотизм?? это УНИЧТОЖЕНИЕ украинскогот народа! будь она проклыта

6

Супрун, не вилазь зі своїми коментарями...тебе ненавидить весь народ України...хай тебе Бог простить, бо я не можу....я тобі бажаю всього того пережить, що через тебе нам тут треба переживать

7
Гість

Скажите,что Супрун Вам цены в аптеке подняла?

8
Гість

Вы иди одна из тех, о которых она говорит, или ничего не понимаете.

9
Гість

Мудрі поважають Супрун за те, що вона розпочала реальну реформу медичної галузі. Є можливість планувати відвідування лікарів, планувати свій час, а не вистоювати черги в коридорах поліклініки. Зневажати можна тільки придурків, які нічого не помічають.

10
Гість

не отвечай за весь народ, долбо..б

11
Гість

але й ти їBанько, не увесь народ. так десь може відсотків 8-10.
а народ це тих інших 90%, що обібрали їваньки, які тому народу залишили у прихватизованих, побудованих за рахунок коштів народу, медичних палатах обісцяні, як пишеш матраси.
якщо хочеш їваньок платної медицини, то побудуй своїм горбом, за власні, горбом зароблені, гроші, свою власну лікарню та й лікуй своїх власних пацієнтів,
а то дійшло до того, що деякі за хабарі прикупили у влади начебто вільні не рентабельні приміщення, посписували з державних лікарень обладнання, навіть нове, шо притримали в схованках, перетягнули до себе лікарів, що вивчились за рахунок народних бюджетних грошей та зробили собі реформи на місцевому рівні у вигляді платних послуг, які втричі дорожчі ніж державні.
живий приклад: людині потрібно терміново зробити діагностику роботи нирок контрастною рідиною.
для цього потрібно одну ампулу рідини. в державній лікарні її нема. в платній є. але з послугою дослідження: вартістю 2500 !!!!!!!!!грн.
з іншого міста за допомоги Інтернет мережі за 6 годин отримано 5 !!!!! ампул вартістю всього 400 гривен і аналіз зроблено фактично менш ніж за 100 грн.

12
Гість

Це ти "Весь народ України"? Хейтер сраний!

13
Гість

Напівдурень! Закрий свою писю. Ти так і далі будеш (а це обовязково буде з тобою) лежати в лікарні на обісцяному матраці!

14
Гість

вопрос к зекоманде

15
Панас

Супрун - лучший министр здоровья в Украине за время ее независимости!!! ватные и зеленые сопли нам не втирайте, удавитесь ними.

16
Прохожий

Директор Центра серця (Київ) Тодуров сказав, що медичну реформу треба робити по зразку Біларусі, а не Супрун.

17
Гість

тудуров - феодал от медицины, к тому же, еще и сепар... который в любой момент станет коллаборантом. его мнение антиукраинское.

18
Гість

Его что до корыта не допускают?

19
Александр

Когда Оно наконец уедет от нас ? То что она сделала с нашеи медицинои будем долго расхлебивать и если говорят что поддерживают РЕФОРМУ ето брехня

20
Воллодимир

Пані Міністре! Дуже вдячний Вам ,що в такий важкий час Ви знаходитесь з нами. Дуже багато бруду вилито на Вас і вашу команду. Пан Зеленський , його заяви, його кадрова політика взагалі не лізе ні в які ворота. Він не може відрізнити Бабеля від Бебеля, як думають одесити. Я працюю в системі здоровохорони майже 40 років, як ургентний хірург, і ,навіть , був на керівних посадах. Сутність медичної реформи, пропонованої вашою командою, розглядалася і мала бути впроваджена в Україні, ще в далекому 1994-1997 роках за допомогою Американського Міжнародного союзу здоровохорони, через компанію Ассосіейт АБТ. Я був учасником ціє1 програми. Впровадження цієї програми в життя є вкрай необхідно. Вона, очевидно, вигідна для громадян України, вона зачіпає значні фінансові потоки, і заставляє власників: мілярдерів, мілліонерів, майбутніх мілліонерів, що багатіють за рахунок простих людей, не виділяти кошти на охорону здоровя персонально, через різні нісенітниці і фейкових експертів і через одурманення людей. Мені зрозуміло, що при нинішній владі покращення не буде,як і тоді. Народ повинен це зрозуміти і сказати своє Вагове слово. Пані Міністре будьте з нами до кінця, якщо зможете. З повагою, і найкращими побажаннями

21
Гість

Умница

22
елена

0 лет работаю доктором. УБЕДИТЕЛЬНАЯ просьба (невзирая на внешние влияния) уберите эту БЛЯ**ДЬ ОТОВСЮДУ. Это просто ПОЗОР для Украины. Она уничтожила все ,что могла_вот мы и имеем.

23
Панас

ты уверена, что ты доктор? скорее просто прихлебалась и присосалась... даже рецепт латынью написать не в состоянии... все ждешь подачек и благодарностей - это твой алгоритм докторства. уходи на пенсию, не позорь профессию.

24
елена

сорок лет

25
Гість

ЗВИКЛА КУКУ В РУКУ ЗА 40 РОКІВ?????????????????????????

26
Гість

не моу успокоиться- лишь бы оскрбить врачей _сволочь_овй без масок костюммерзавец.может,теье в жизни не повезло - но зачем оскорблять всех врачей,котрые сейчас без масок костюмов СУТКАМИ работают,чтоб спасти людей??? у тебя,блядь одно куку вголове. здоровья вам!

27
Гість

еще раз - будь ты проклят_ не имеешь права оскорблять врачей,которые жизнью рискую и умирают- ты-ГОВНО

28
Гість

УБЛЮДОК!что вы имеете ввиду_?? взяток не берем_не надо оскорблений_мы детям приносили еду из дому. мерзавец,кто вас сейчас спасает??

29
Панас

Ты хоть рецепт латынью писать можешь? я сомневаюсь... спекуляции про наше спасение сунь себе в дупу, лучше вспомни клятву Гиппократа. зачем ты шел вообще в медицину??? - посторонний человек...

30
Гість

дерьмо,чтоб ты сдох

31
Гість

ИТОГО: Супрун надо немедленно убиратьтиз Украины_эта б еще много горя может натворить.

32
гість

хай здохне разом з своїми реформаторами

33
Гість

ес

34
Гість

Супрун - це другий Саакашвілі !

35
Алекс

Чтоб тебе и твоим хазяевам жить и лечиться в тех условиях, которые вы тут создали.

36
Гість

Це бот!

37
Гість

кто бот?

38
Гість

Рот закрой, дурепа!

39
Гість

вы к кому?

40
Ну а шо їй, ще казати

1 Весь світ захоплюється "успіхам" американської системи охорони здоров’я в боротьбі с пандемією, це те що збиралася втілити лікар-смерть (як вона любить себе називати, бо думає що це смішно) яка "розмовляє з бандерою"

2 Нема "радянської " системи охорони здоров’я, як що лікар то повинна це знати.

Ну так для довідки: Во многих развитых странах мира - Великобритании, Швеции, Дании, Ирландии и Италии - действует бюджетная система здравоохранения, впервые созданная в Советском Союзе Николаем Александровичем Семашко, известная во всем мире как система Семашко.

3 "Зеленському треба зрозуміти, що системні та комплексні реформи не відбуваються в турборежимі. Не буває просто “вжух “– і все готово."

"порадила Володимиру Зеленському “займатися своїми справами і виконувати свої повноваження”. “У Конституції України вони чітко прописані”

Я то згоден, але порохососи так не думають. Їм треба саме вжух і Зеленський за все відповідає, ну вони привикли до шоколодного сцарька і на повноваження. закон і Конституцію їм насрати.

41
Гість

Зелене чмо насрало на Конституцію. Вчи історію д.б.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: