Рішення судів Грузії щодо Саакашвілі мають законну силу в Україні, - документ
Колишній президент Грузії і звільнений глава Одеської облдержадміністрації Міхеїл Саакашвілі у разі його призначення віце-прем'єр-міністром з питань реформ порушить закон.
Про це повідомляє Цензор.НЕТ.
Як зазначає видання, згідно ст. 7 Закону "Про Кабінет міністрів України", не може бути призначена на посаду члена Кабінету міністрів України особа, яка має судимість, не погашену або не зняту".
Причому у законі відсутня норма, що особа повинна бути засуджена саме в Україні. Таким чином, Саакашвілі не може бути членом українського уряду, оскільки має судимість, яка не знята і не погашена в Грузії.
Варто зазначити, що всі судові рішення щодо Саакашвілі, винесені в Грузії, дійсні на території України.
Річ у тому, що Україна ратифікувала Європейську конвенцію про міжнародне визнання судових рішень у кримінальних справах та договір з Республікою Грузія про правову допомогу і правових відносинах з цивільних і кримінальних справах.
Довідка
Саакашвілі залишив Грузію у 2013 році, де проти нього порушили ряд кримінальних справ, а за деякими з них він був заочно засуджений на тюремні терміни.
Так, в червні 2018 року Тбіліський міський суд заочно засудив Міхеїла Саакашвілі до шести років тюремного ув'язнення за перевищення службових повноважень. Суд визнав доведеним, що у 2005 році Саакашвілі, який займав у той час пост президента Грузії, наказав своїм підлеглим побити члена парламенту, бізнесмена Валерія Гелашвілі.
Також у січні 2018 року Тбіліський міський суд визнав винним Саакашвілі по справі "про злісне перевищенні повноважень на посаді президента Грузії і присудив йому три роки позбавлення волі.
Суд повністю погодився зі звинуваченнями прокуратури в тому, що президент у 2009 році помилував чотирьох поліцейських, які відбували тюремний термін за вбивство у 2006 році співробітника банку Сандро Гіргвліані.
Ще одна справа проти Саакашвілі про розтрату державних коштів знаходиться в судочинстві.
Читайте також: Більше трьох та без масок: у мережі показали, як проходила зустріч Саакашвілі зі "слугами"