Зокрема, жінки, які виступають проти ухвалення цього законопроєкту, кріплять плакати до вікон автівок або розкривають парасольки (символ протестного руху) чи показують з вікон прапори із тематичними гаслами, повідомляє СNN.
На перший погляд, це типова черга до магазину, яких останніми тижнями багато. Майже всі в масках, багато хто вдягнув латексні рукавички. До магазину пускають по одній людини, так що на вулиці простоїш із годину. 2 метри до того, хто перед тобою, 2 метри до того, хто за тобою. Але в усіх в цій черзі є плакати, друковані чи саморобні. "Пекло жінок", "Маю право вибору", "Аборт це ОК", "Моє тіло — моє діло", багато малюнків — жіноче обличчя у медичній масці з символом блискавки. Таку картину минулого тижня можна було побачити у центрі Варшави, Кракова, Любліна, а також десятків інших польських міст та містечок. Польські жінки, а також чоловіки, вже вдесяте за останні 4 роки вийшли на вулицю з чорними парасольками, щоб продемонструвати незгоду з посиленням і без того суворого законодавства щодо абортів, пише Громадське.
"Ми розглядали це як спробу протесту діям уряду. Як свідчить історія, всі ці спроби уряду внести зміни до закону про аборти завжди викликали чисельні демонстрації. Якби нині не було карантинних заборон, тисячі жінок були б на вулицях. Через карантин ми використовуємо інші методи, зокрема онлайн-протести", — говорить адвокатка з прав людини Марта Горчинська.
У соцмережах учасниці акції протесту публікують дописи з хештегами "Чорний протест" та "Пекло жінки".
Як зазначила у коментарі виданню Повага одна із активісток "Aborcyjny Dream Team", благодійної організації, яка допомагає польським жінкам у питаннях доступу до абортів, їхня гаряча лінія, яка зазвичай отримує близько 10 дзвінків на день, від початку карантину почала користуватися шаленим попитом.
Багато хто з додзвонювачок стурбовані тим, що через карантинні заходи їм більше не вдасться отримати таблетки для переривання вагітності, які є незаконними у Польщі, або вчасно звернутися до клініки за кордоном, щоб пройти процедури.
Зазначимо, що аборти в Польщі дозволені лише у випадку патологій плода, зґвалтування, інцесту або загрози здоров'ю матері. Проте, процедуру складно провести навіть у дозволених випадках, оскільки не всі медзаклади беруться за її виконання.
Попри карантин, 15 та 16 квітня Польський Сейм розглянув у першому читанні законопроєкт, що передбачає скорочення переліку причин, які можуть стати підставою для переривання вагітності. Зокрема ініціатори законопроєкту просять виключили один з трьох винятків, у яких аборт провести дозволено, а саме — важкі генетичні вади плоду.
Напередодні Amnesty International організували онлайн-акціїю проти ухвалення в Польщі двох законів: один із них спрямований на обмеження доступу до абортів, інший – криміналізує популяризацію сексуальної освіти в освітніх установах та за їхніми межами. До акції можна долучитися, написавши допис із хештегами #protestathome #Poland.
Минулої доби, 15 листопада, ворог найактивніше наступав на Покровському, а також Курахівському напрямках: там відбулося… Читати більше
16 листопада міністр закордонних справ Японії Такеші Івая здійснив неоголошений візит до України. Планує провести… Читати більше
Ще звечора 15 листопада і всю ніч на 16 листопада російські загарбники запускали по території… Читати більше
Щонайменше три російські нафтопереробні заводи зупинили перероблення або скоротили обсяги виробництва через значні збитки на… Читати більше
Уряд запускає проєкт з навчання за державний кошт жінок професіям, в яких традиційно домінували чоловіки.… Читати більше
Китай уперше поставив росії зброю для війни проти України. У відповідь на це Європейський Союз… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.