“Доведеться вийти ще далі за межі нашої зони комфорту”: у МВФ очікують ще гірших наслідків кризи
Попередні прогнози про "найбільше потрясіння" для світової економіки з часів Великої депресії можуть бути скориговані в гірший бік
Про це директорка-розпорядниця Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крісталіна Георгієва написала у блозі на сайті фонду.
"Фонду, як і нашим країнам-членам, можливо, доведеться вийти ще далі за межі нашої зони комфорту й подумати, чи не слід застосовувати виняткові кроки в цій винятковій кризі", – зазначила очільниця МВФ.
Вона наголосила на потребі продумати нові підходи у тісній співпраці з міжнародними інститутами, а також із приватним сектором, аби допомогти уразливим країнам пройти через цю кризу та стати міцнішими.
У цьому зв'язку Георгієва нагадала, що МВФ та найпотужніші економіки світу вже здійснили багатомільярдні вливання для підтримки економіки та зменшення негативного впливу карантину.
Водночас вона зауважила, що перед бідними країнами й економіками, що розвиваються, стоять серйозні проблеми.
"Для наших найбідніших країн-членів потрібно набагато більше пільгового фінансування. У той час як пік захворювань ще попереду, багато економік потребуватимуть значних видатків для подолання кризи в галузі охорони здоров'я, а також мінімізації банкрутств та безробіття, одночасно поставши перед дедалі більшими потребами зовнішнього фінансування", – вказала Георгієва.
Утім, за її оцінкою, цю проблему не розв'язати простим кредитуванням: "Криза додає ще більше боргового навантаження, тож багато країн можуть опинитися за межами стійкого становища".
Георгієва заявила, що МВФ, який володіє кредитним потенціалом в розмірі 1 трлн доларів, вже схвалив надзвичайне фінансування для 21 зі 103 країн, які звернулися з проханням про допомогу, і підготував для цього різні інструменти.
Георгієва також заявила, що пандемія викликала глобальну кризу, яка змусила 170 економік скорочуватися.
Раніше МВФ заявили, що готові збільшити розмір підтримки України.