fbpx
Сьогодні
20:27 24 Кві 2020

Активісти Fridays for Future вперше провели глобальний цифровий страйк

Фото Reuters

У глобальній акції екологічних активістів Fridays for Future взяли участь десятки тисяч молодих людей. Активісти підкреслювали, що не можна забувати про кліматичному кризі на тлі пандемії коронавируса.

У Німеччині десятки тисяч людей в п'ятницю, 24 квітня, взяли участь у першому глобальному цифровому страйку, організованому активістами екологічного руху Fridays for Future, пише DW.

Через обмеження, викликаних пандемією коронавірусу, п'ятий глобальний страйк було проведено в режимі онлайн. У прямому ефірі соцмереж Facebook, Twitter, Instagram і YouTube транслювалася багатогодинна онлайн-демонстрація, яку організатори назвали найбільшою досі акцією такого роду.

У Німеччині тільки на YouTube до 20 тисяч глядачів спостерігали за виступами екологічних активістів з числа музикантів, акторів, письменників і вчених. Промовці підкреслювали неприпустимість забуття кліматичних проблем на тлі пандемії. Онлайн-демонстрація в ФРН модерувалася з галявини перед будівлею Рейхстагу в Берліні. Тут виставили близько 10 тисяч транспарантів і банерів, які зазвичай несуть демонстранти.

Fridays for Future

Фото Reuters

Fridays for Future

Фото Reuters

Fridays for Future

Фото Reuters

В інших містах Німеччини, в тому числі в Кельні, Гамбурзі, Гейдельберзі, Мюнхені, Штутгарті та Дрездені пройшли невеликі громадські акції під гаслами: "Наша реакція на COVID-19 повинна бути тривалою і соціально справедливої!" і "Ніяких грошей на викопні види палива!" Учасники акцій підкреслювали, що багатомільярдні кредити, які виділяються нині на підтримку економіки, повинні провести до її справжньої трансформації.

У Мальме в Швеції на сходах мерії розставили туфлі, що розглядаються як частина прояви клімату після спалаху коронавірусної хвороби.

Fridays for Future

Фото Reuters

Fridays for Future

Фото Reuters

Україна також приєдналася онлайн до Fridays for Future.

Україна також приєдналася онлайн до Fridays for Future.

Перелік вимог до української влади:

  • Україна має досягти Енергетичну Незалежність
  • Енергоефективність – пріоритет №1!
  • Україні необхідна амбітна кліматична політика. Заявити про національний курс переходу на 100% відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) та поступово досягати його до 2050 року, якщо не раніше
  • Відмовитись від будівництва нових електростанцій на викопному паливі і визначити шлях до повної декарбонізації економіки України
  • Розвивати громадський електротранспорт та велоінфраструктуру у містах
  • Заборонити використання, імпорт та виробництво одноразового посуду, пакетів
  • Україна має відмовитися від атомної енергетики

Зазначимо, 24 квітня 2020 року мав відбутися глобальний страйк за клімат Fridays For Future – молодіжний рух, започаткований Гретою Тунберг у серпні 2018 року. Це мав бути день глобальної єдності, і протягом минулих глобальних акцій більше 13 мільйонів людей вийшли на вулиці по всьому світу вимагати дій заради збереження клімату.

Читайте також:

Як зробити самоізоляцію екологічною: 5 простих порад

Еко-рішення: як правильно утилізувати маски та інші медичні відходи

Допоможіть собі та довкіллю. 5 корисних звичок, за які матінка-природа пишатиметься вами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: