Фото Reuters
Про це повідомляється на сайті КВУ.
Зазначено, що до уваги взяли ТОП-10 найбільш резонансних заяв Зеленського.
"За майже рік роботи Зеленський не виконав ключових обіцянок, озвучених ним під час дебатів на «Олімпійському». Водночас багато хто з тих речей, у яких Зеленський звинувачував Порошенка, зараз можна застосувати й стосовно чинного президента: чому не зупинена війна, чому Україна – бідна держава, чому корупціонери не в тюрмах, чому крадуть в оточенні президента, чому на державних посадах – родичі та друзі, чому влада переслідує патріотів і волонтерів", – прокоментував глава КВУ Олексій Кошель.
Він також підкреслив, що, будучи кандидатом у президенти, Зеленський не представив свою програму розвитку держави, а більшість сказаного мала емоційний характер і стосувалося минулого, а не майбутнього.
Фото Reuters
Коментар КВУ: Протягом року у Зеленського неодноразово виникали публічні конфлікти з добровольцями та учасниками війни в Донбасі. Найбільш резонансними з них стали конфлікти з розслідування вбивства журналіста Павла Шеремета, проведення акцій протесту "Ні капітуляції", оголошення підозри ексдепутату Тетяні Чорновіл.
Коментар КВУ: За час роботи Зеленського базові економічні показники не покращилися, а деякі з них – погіршилися. За підсумками 2019 року промислове виробництво скоротилося (у 2018 зросло). Торговельне сальдо залишилося негативним у січні-листопаді 2019 сільське господарство за рік зросло на 1,1 % (у 2018 – на 8,1 %), будівництво – на 20 % (у 2018 р. – зростання на 8,5 %).
Зазначається, що однією з причин незадовільних економічних результатів стала відставка уряду Олексія Гончарука.
Коментар КВУ: За даними опитування КМІС (27–30 березня 2020) 70 % респондентів вважають, що влада не є успішною в питанні забезпечення доступності медичних послуг для громадян. За даними Фонду Демініціатив і Центру Разумкова (6–11 грудня 2019 роки) лише 9 % громадян вважають, що нова влада почала успішно здійснювати реформу охорони здоров'я. Водночас із серпня 2019 року, коли було сформовано уряд Гончарука, в Україні змінилося три міністри охорони здоров'я.
Коментар КВУ: У сфері будівництва доріг нова влада продовжила використовувати інструменти, запроваджені раніше. Зокрема, було збережено фінансування Дорожнього Фонду, який діє з 2018 року. У 2020 році розмір Фонду склав 69 млрд гривень. Також із березня цього року в Україні стартувала програма "Велике Будівництво", яка передбачає капітальний ремонт і будівництво доріг по всій країні.
Коментар КВУ: 3 вересня 2019 року народні депутати приняли закон № 27–IX про зняття депутатської недоторканності. Однак, процедура залучення депутатів до відповідальності залишається ускладненою і відрізняється від процедури для звичайних громадян. Зокрема, відкрити провадження проти нардепа може тільки генеральний прокурор, і саме з ним буде потрібно узгоджувати більшість дій слідчих.
Коментар КВУ: 10 вересня 2019 року ухвалили закон № 39, який регулює процедуру імпічменту президента. Закону про відкликання депутата прийнято не було.
Коментар КВУ: 21 травня Зеленський призначив главою Адміністрації Президента Андрія Богдана, який раніше працював уповноваженим з питань антикорупційної політики в уряді Миколи Азарова, а, отже, – потрапляв під дію закону про очищення влади. Інший приклад – Сергій Тігіпко, який також працював в уряді Азарова, і з яким влада вела переговори про можливе призначення. Це ж стосується й переговорів із Валерієм Хорошковським, який був главою СБУ за часів президента Януковича. Факт переговорів підтвердив попередній прем'єр Гончарук.
Коментар КВУ: Зеленському не вдалося уникнути корупційних скандалів, пов'язаних із його оточенням. Так, народний депутат від «Слуги народу» Гео Лерос опублікував відео та передав інші матеріали в НАБУ, у яких звинуватив главу Офісу Президента Андрія Єрмака і його брата в корупції та торгівлі державними посадами. Попри значний суспільний резонанс, Зеленський публічно не відреагував на цю справу. Проте, правоохоронці зареєстрували відповіді провадження.
Коментар КВУ: У перший рік президента Зеленського гучних корупційних посадок не відбулося. Новій владі не вдалося довести причетність топ чиновників до корупційних дій. Відсутність прогресу в цих питаннях стала однією з причин відставки генпрокурора Руслана Рябошапки. За Олега Гладковського, то в жовтні 2019 його затримали і йому повідомили підозру в зловживанні службовим становищем. Суд заарештував чиновника, проте після сплати судової застави, Гладковський вийшов з-під арешту.
Коментар КВУ: Питання закінчення війни на Донбасі стало одним із пріоритетів роботи Зеленського. У грудні 2019 року в Парижі відбулася зустріч "нормандської четвірки", після якої на окремих ділянках були розведені війська (в районі Золотого), відбулося кілька обмінів полоненими. Однак бойові дії тривають, а з початку 2020 внаслідок обстрілів загинули 45 військовослужбовців. Водночас тільки 12 % громадян вважають успішними дії влади в питанні вирішення конфлікту на Донбасі (опитування КМІС, 27–30 березня 2020 року).
В Одесі чоловік під час перевірки військово-облікових документів розпилив газ в обличчя військовому ТЦК та стріляв в його бік.… Читати більше
Чергова група фахівців Міністерства оборони України покращила управлінські навички в рамках курсів підвищення кваліфікації для… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський у суботу, 22 лютого, провів телефонну розмову з премʼєр-міністром Нідерландів Діком… Читати більше
В угорському Центрі української культури та документації за участі громади та дипломатів пройшла презентація книги… Читати більше
У Бучі Київської області створять в парку "Диво" унікальний освітній простір – екоклас, де діти… Читати більше
Два роки тому військового Андрія Даньо з Івано-Франківська офіційно визнали загиблим після важкого поранення. Та… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.