Про це повідомляє Офіс президента.
Доходи державного бюджету скорочені на 11% – до 975,8 млрд гривень, витрати зросли на 7% (на 82,4 млрд) до 1,266 трлн гривень. При цьому надходження від зборів податків скоротяться на 143 млрд гривень за рахунок зниження внутрішніх податків і ПДВ з імпорту.
Видаткова частина найбільше зросла за рахунок статті про створення Фонду боротьби з COVID-19, який складе 64,67 млрд гривень. Кошти з цього фонду спрямують на закупівлю товарів, робіт і послуг, в тому числі медичних; додаткові виплати медичним працівникам; виплати окремим категоріям працівників, які забезпечують життєдіяльність населення; допомога літнім українцям і сім'ям померлих від COVID-19 медичних працівників; трансферт Пенсійному фонду і допомогу Фонду соцстрахування.
У документі закладено збільшення дефіциту більш ніж в три рази – до 298,4 млрд гривень. Погашати ж його планують за рахунок позик на суму 296,7 млрд гривень, а також надходженнями від приватизації – 0,5 млрд гривень.
Остання цифра означає фактичну відмову від масштабної приватизації у 2020 році, оскільки в бюджеті-2020 були закладені доходи від приватизації на рівні 12 млрд гривень.
Витрати на Національну службу здоров'я зросли на 15,8 млрд гривень для закупівлі товарів, робіт і послуг, в тому числі за програмою медичних гарантій.
Витрати Пенсійного фонду України зросли на 29,7 млрд гривень, оскільки на період карантину заплановані доплати по 1 000 гривень пенсіонерам, чиї пенсії менше 5 000 гривень.
Витрати Міністерства соціальної політики збільшили на 19,5 млрд гривень на підтримку українців, які втратили роботу через карантин.
Для фінансування заходів по боротьбі з коронавірусом і збільшення виплати скорочено фінансування низки статей витрат. Зокрема, на 8,2 млрд гривень скорочено видатки на пільги та субсидії, 2,6 млрд гривень втратив Фонд регіонального розвитку, на 2,3 млрд гривень урізано фінансування культури і спорту, на 2,1 млрд гривень – субвенція територіальним громадам, на 1,6 млрд гривень – Фонд енергоефективності, на 1,55 млрд гривень – субвенція вчителям.
Крім того, 1,2 млрд гривень взяли з коштів на перепис населення, ще по 1 млрд гривень – з коштів на місцеві вибори і освіту.
Варто підкреслити, що витрати на армію і військових не постраждали, на урядовий проект "Велике будівництво" залишаються закладеними 72 млрд гривень.
Міністерство внутрішніх справ у співпраці з Музеєм Голодомору оцифрувало та оприлюднило тисячі кримінальних справ, пов’язаних… Читати більше
Київський зоопарк став новою домівкою для рисі, на ім'я Степан, яка понад п'ять років жила… Читати більше
Посол Великої Британії в Україні Мартін Гарріс вручив престижну нагороду UK Women in Defence українським… Читати більше
До 91-х роковин Голодомору 1932–1933 років Український інститут національної пам'яті підготував соціальну рекламну кампанію, метою… Читати більше
Міністерство оборони України активно розвиває підготовку операторів безпілотних літальних апаратів. Станом на сьогодні вже 33… Читати більше
23 листопада Литва та Україна підписали стратегічно важливий Меморандум про взаєморозуміння, що передбачає фінансування виробництва… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.