fbpx
Сьогодні
08:45 12 Кві 2020

Вербна неділя в Україні: де дивитися богослужіння

В Україні православні і греко-католики 12 квітня відзначать Вербну неділю – входження Ісуса Христа в Єрусалим.

У зв'язку з карантином через коронавірус українські церкви проведуть богослужіння без присутності віруючих, однак транслюватимуть їх в прямому ефірі.

Так, служби Православної церкви України (ПЦУ) можна подивитися на каналі YouTube "Православна церква України".

Українська православна церква Московського патріархату (УПЦ МП) транслюватиме святкові богослужіння в своєму Facebook і на YouTube-каналі Києво-Печерської Лаври.

Українська греко-католицька церква також транслює головні богослужіння на своєму каналі на YouTube "Живе телебачення" і на своїй сторінці в Facebook.

Довідка. Вхід Господній в Єрусалим християнське свято, що відзначається в неділю, що передує Великодню, тобто в шосту неділю Великого посту. Присвячено урочистому в'їзду в Єрусалим Ісуса Христа, описаного в усіх чотирьох Євангеліях. У православ'ї входить до числа дванадесятих (головних) свят. Свято символізує, з одного боку, визнання Ісуса Месією (Христом), а з іншого – прообраз входу Сина Людського в Рай. Іудеї очікували, що Месія – Спаситель Ізраїлю – з'явиться на Великдень. У той час Іудея була під окупацією римлян, і очікували національного визволителя від іноземного панування. Народ Єрусалиму, знаючи про воскресіння Лазаря, зустрічає Ісуса дуже урочисто. Ісус, показуючи, що він входить до Єрусалиму з бажанням миру, а не війни, в'їжджає на ослі (на Сході в'їжджати в місто на ослі – символ миру, верхи на коні – символ війни).

У православному календарі Вхід Господній в Єрусалим, на відміну від інших двунадесятих свят, формально не має передсвята, бо за ним відразу слідує Страсна седмиця.

Під час всеношної на свято Входу Господнього в Єрусалим моляться, як би зустрічають невидимо прийдешнього Господа і вітають Його, як Переможця пекла і смерті, тримаючи в руках гілки, квіти та запалені свічки. На утрені читається особлива молитва на благословення "ваїй" (тобто пальмових гілок, в слов'янських країнах замінних гілками верби). Звичайно після цього верби, які прихожани тримають в руках, кроплять свяченою водою.

У православних християн є звичай зберігати освячені верби протягом всього року, прикрашати ними ікони в будинку.

Як вам таке рішення? У центрі Кам'янця-Подільського встановили кошик із вже освяченою вербою! Кожен може взяти собі гілочку без відвідання храмів 12 квітня, у Вербну неділю 🌿Фото: Михайло Сімашкевич

Posted by Рубрика on Saturday, April 11, 2020

Нагадаємо, Священний Синод Православної церкви України (ПЦУ) прийняв рішення відмовитися від загальних посвячень під час Великодніх свят в храмах і на прихрамовых територіях.

Раніше повідомлялося, що "Суспільне мовлення" розпочинає трансляції богослужінь, а ПЦУ приймає записки за здоров'я та за упокій онлайн.

Важливі статті:

Без поцілунків та онлайн: як коронавірус змінює традиційні релігійні ритуали

Надихаючі вчинки. Як люди поводять себе під час коронавірусу і повертають віру у добро

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: