Про це він розповів прес-службі МВС.
«Коли ми приїхали, то не побачили практично жодної людини на вулиці, тому що введені жорсткі правила карантину. Коли ми виходили з готелю, нас кілька разів зупиняла поліція і ми пояснювали, що ми лікарі з України. Тільки після цього нас або супроводжували, або відпускали. Італійці дуже налякані тим, що вони мають велику захворюваність і смертність від коронавірусу», — розповів лікар.
Медик та ще 9 людей перебувають і місті Пезаро, провінції Марке, інші — у місті Урбіно цієї ж провінції. За словами Сака, наразі навантаження на лікарів і медсестер менше, ніж було два тижні. Попри навантаження та інфікування медпрацівників ніхто з них не звільнився і не перевівся в інший медзаклад.
«Нас було розділено на дві групи по 10 осіб, ми працюємо в місті Пезаро, інша група працює в місті Урбіно, це десь за 100 км від нас, це все одна провінція Марке. Нас сюди направили, оскільки саме в цій провінції була найбільша кількість захворівши і, на жаль, померлих пацієнтів. Наша група складається з п'яти лікарів МВС та п'яти осіб з МОЗ, з них одна дівчина – лікар, інші – медсестри. Робочий день починається о 08:00 до 14:00, це перша зміна. Друга зміна з 14:00 до 20:00. Ще є нічні зміни – з 20:00 до 08:00. Лікарі на нічні зміни не ходять, лише медсестри. Ми ходимо зранку до обіду, після обіду ходимо в госпіталь», — говорить він.
Також лікар розповів, що до лікарні пацієнти потрапляють, якщо приходять самі або коли викликають швидку допомогу.
«Як ми бачили, машини швидкої допомоги повністю заклеєні плівкою, яка обробляється і весь персонал також у захисних костюмах. Оскільки важко сказати: пацієнт з позитивними чи негативними симптомами коронавірусу. Діагностика відбувається в лікарні. Пацієнт доставляється в приймальне відділені, де з ним починають працювати лікарі та медсестри. Збирається анамнез, що хворого турбує, робиться електрокардіограма, забирається аналіз венозної та артеріальної крові, береться ПЛР-діагностика на наявність або відсутність коронавірусу», — поділився медпрацівник.
У разі необхідності пацієнту надають допомогу в приймальному відділені. Якщо у пацієнта позитивний результат на коронавірус — його переміщають в інше відділення.
Італійські лікарі дуже тепло зустріли українську команду колег. Вони пояснюють їм, як проходить діагностика та лікування пацієнтів. Українці знайомляться з протоколами лікування та ліками, які застосовуються. Їм дозволяють бути присутніми при хірургічних операціях.
«Всі протоколи і схеми лікування — нам передають. Вони розуміють, чому ми тут. Я хотів би сказати нашим співвітчизникам, що карантинні заходи — виправдані. В Італії, на жаль, вони були із запізненням, що дало можливість дуже швидко розповсюдитись цьому вірусу і призвели до великих втрат. Хочу побажати всім здоров'я та подякувати за підтримку. Ми скоро повернемося», — завершив медик.
Проживають українські лікарі в готелі, який знаходиться в 15 хвилинах ходьби від лікарні. Він готель був відкритий тільки для української команди. Живуть медики по одному, харчування приносять в номер.
Пересуваються лікарі тільки в масках і на відстані 3-5 метрів один від одного. Якщо поліція бачить, що вони йдуть групою 2-3-4 людини, зупиняють та питають, тому що правила карантину дуже жорсткі.
Нагадаємо, 4 квітня 20 медиків систем МВС та МОЗ відлетіли допомагати італійським лікарям.
Підозра на Covid-19 і госпіталізація: реальні випадки пацієнтів
ПЛР, експрес і реалії: як пройти тест на коронавірус і де його знайти
Медреформа і коронавірус: чи готова українська лікарня? Репортаж із Бердянська
Українські розробники працюють над революційним AI-застосунком, який допоможе дітям, що не можуть говорити, висловлювати свої… Читати більше
Уже у лютому цього року може відбутися наступне засідання у форматі "Рамштайн": країни-партнери вже погодили… Читати більше
Petcube, провідна українська компанія у сфері технологій для домашніх тварин, анонсувала новий продукт — Petcube… Читати більше
Ви коли-небудь замислювались, чому деякі інтер'єри виглядають бездоганно організованими, ніби зійшли зі сторінок глянцевого журналу?… Читати більше
В погоне за передовыми технологиями не каждый готов выложить внушительную сумму за новенький смартфон от… Читати більше
Збройні сили України 5 січня 2025 року розпочали обмежену бронетанкову контратаку проти російських військ у… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.