Порошенко висунув публічні звинувачення Коломойському
Олігарх Ігор Коломойський прагне дефолту України, який для мільйонів українців означатиме гіперінфляцію, закриття бізнесів та банкрутство домогосподарств.
Про це в ефірі "Прямого" заявив п'ятий президент України, лідер "Європейської Солідарності" Петро Порошенко.
Він назвав ситуацію з "антиколомойським" законом у Верховній Раді цілеспрямованим планом по знищенню країни.
"Коломойський прагне зірвати ухвалення закону, щоб спробувати таким чином повернути собі банк. Або здерти з держави компенсацію, яку він оцінює майже у шістдесят мільярдів гривень. Лише уявіть: це дорівнює третині річного бюджету Пенсійного фонду України! І це після того, як держава кілька років тому витратила понад сто тридцять мільярдів гривень, щоби врятувати кошти десятків мільйонів клієнтів банку від наслідків багаторічних шахрайських дій його тодішніх власників", – нагадав Порошенко.
Він підкреслив, що дефолт, окрім злиднів, означатиме геополітичну переорієнтацію України.
"Бо Коломойський в інтерв'ю The New York Times прямим текстом каже, що Україна має піти по гроші до Росії, тобто – повернутися у сферу її впливу. Не дивно, що проти законопроєкту воюють не лише десятки "слуг", але й п'ята колона, – "Опоплатформа" Рабіновича-Медведчука. Отже, нема завдання зараз для нас важливішого, ніж зірвати цей антиукраїнський сценарій", – сказав п'ятий президент.
Він зазначив, що завдяки ухваленню "антиколомойського" закону Україна може отримати потужну фінансову допомогу для подолання економічної кризи. "Кризи, в яку ще до вірусу занурили країну молоді, але бездарні та некомпетентні обличчя. Кризи, яка ще більше посилиться внаслідок світової рецесії на фоні пандемії", – сказав Порошенко.
"Десятки країн зробили запит на таку допомогу. А ми зможемо її отримати одними з перших. А можемо не отримати взагалі… І тоді – отой самий дефолт. Ще кілька тижнів злочинного зволікання, і нас накриє така хвиля, що не допоможе вже жодна рятівна шлюпка", – попередив лідер "ЄС".
Раніше Коломойський прокоментував "банківський" законопроект.
Міністр фінансів запевняє, що без співпраці з МВФ дефолту в Україні не буде.
Зазначимо, МВФ назвав вимоги для надання допомоги України.
Нагадаємо, 30 березня Верховна Рада проголосувала в першому читанні за законопроект про удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності, ухвалення якого є однією з двох умов укладення нової угоди з Міжнародним валютним фондом.
Другою умовою було ухвалення закону про ринок землі, який парламентарії ухвалили в цілому цього ж дня.
Раніше Шмигаль заявив, що уряд отримав від МВФ позитивний сигнал та чекає транш.