На фоні поширення в світі пандемії коронавірусу, він також закликав всіх відкинути байдужість, егоїзм, поділи та забуття, повідомляє секретаріат Глави УГКЦ в Римі.
Зазначається, що насамперед у своєму посланні Святіший Отець згадав про тих, хто найбільше постраждав від COVID-19 – хворих, померлих та їхні сім'ї, які оплакують втрату найрідніших, з котрими у багатьох випадках навіть не змогли попрощатися.
"Багато людей святкують цю Пасху в самотності, в оплакуванні померлих та терпінні багатьох випробувань, спровокованих пандемією, – від фізичних страждань до економічних проблем", – сказав папа Франциск.
Він звернувся до Всевишнього, попросивши дати сили і надії лікарям та медичному персоналу, які повсюди надають турботу та любов до ближнього – "аж до останнього виснаження і дуже часто жертвуючи власним здоров'ям".
Також він подякував працівникам соціального захисту населення, правоохоронцям і військовим.
"У ці тижні життя мільйонів людей раптово змінилося. Для багатьох бути вдома стало нагодою подумати, зупинити невгамовні ритми щоденного життя, бути з рідними та насолоджуватися їхньою присутністю. Однак для інших ці дні викликали турботу за непевне майбутнє, за ризик втратити роботу та інші наслідки, які несе в собі ця криза", – зауважив папа Франциск, закликавши політиків до відповідальної праці для спільного блага та відновлення повноцінного суспільного життя.
За його словами, перед загрозою пандемії не місце для байдужості. Тому святіший закликав пам'ятати про бідних, біженців та безхатченків. Водночас звернувся до ЄС, додавши, що сьогодні перед ним стоїть епохальний виклик, від якого залежить не лише майбутнє самої Європи, але й цілого світу. А згадуючи різні країни, де зараз триває війна, він виокремив і Україну.
"Бажаю припинення страждань населення східних регіонів України… Зараз не час продовжувати виготовляти та продавати зброю, витрачаючи на це величезні капітали, замість того, щоб лікувати та рятувати людей", – закликав Франциск.
Він наголосив, що криза, яку зараз переживає людство, не повинна спонукати забути багато інших людських страждань. Тут він вказав на гуманітарні кризи в Африці, Азії, проблему біженців та мігрантів, "багато з яких – це діти, які живуть в жахливих умовах".
"Байдужість, егоїзм, поділи та забуття – це не ті слова, які ми хочемо чути в цей час. В усі часи ми намагаємося побороти їх. Вони мають місце тоді, коли в нас перемагає страх і смерть, коли ми не дозволяємо перемогти Господу Ісусу в нашому серці і в нашому житті. Той, хто вже переміг смерть, відкриваючи нам дорогу вічного спасіння, нехай усуне темряву, яка повисла над нашим убогим людством і запровадить нас у свій славний день, в якому ніколи не заходить сонце", – підсумував своє пасхальне послання Папа Франциск.
Зазначимо, що сьогодні у Чернівцях найбільший храм УПЦ МП не зачиняв дверей, а у Рівному священики святили вербу без маски.
Раніше повідомлялося, що "Суспільне мовлення" розпочинає трансляції богослужінь, а ПЦУ приймає записки за здоров'я та за упокій онлайн.
Важливі статті:
Без поцілунків та онлайн: як коронавірус змінює традиційні релігійні ритуали
Надихаючі вчинки. Як люди поводять себе під час коронавірусу і повертають віру у добро
Міністр оборони України Рустем Умєров під час робочої поїздки до Швеції провів низку результативних зустрічей… Читати більше
Міністерство економіки України оприлюднило деталі отримання одноразової допомоги від держави "Зимова єПідтримка". Про це повідомляє Мінекономіки,… Читати більше
Інформація про нібито присутність військовослужбовців Північної Кореї на території Харківської області не відповідає дійсності. Про… Читати більше
В окремих частинах Святошинського, Шевченківського та Соломʼянського районів Києва тимчасово не працюватиме система оповіщення населення… Читати більше
Легендарна різдвяна пісня «Щедрик» авторства українського композитора Миколи Леонтовича стала музичною основою святкової реклами модного… Читати більше
Нещодавно у Львівській муніципальній бібліотеці провели збір листівок, малюнків та оберегів для захисників та захисниць.… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.