Про це повідомив очільник Держекоінспекції Єгор Фірсов у ефірі "Свобода слова Савіка Шустера".
За його інформацією, стан радіаційного забруднення зараз під контролем та знаходиться в межах норми.
"Три доби я пробув безпосередньо у зоні відчуження разом зі спеціальною групою держаної екологічної інспекції, яка робила всі необхідні заміри, починаючи від селища Детинці у Житомирській області до селища Поліське близ кордону з Білоруссю Київської області. Стан радіаційного забруднення у нормі", – повідомив Єгор Фірсов. За його словами, дозиметр показував у середньому 11-14 мкР, або мкЗв/ч то – 0,1 мікрозівертів.
"Паралельно з нами працювала група Інституту радіаційного забруднення – і також зафіксувала ці показники. Хочу звернутися до мешканців Київської та Житомирської області, які, на жаль, відчувають в ці дні наслідки пожежі найбільше – стан в межах норми, можна відкривати вікна, виходити на вулицю згідно правил карантину, а ми продовжимо моніторити ситуацію та будемо оперативно інформувати у разі її погіршення", – зазначив Фірсов.
"Чому ж сталася пожежа – займання трави через людину, яка її підпалила. Чи то в сільськогосподарських цілях чи в будь-яких інших, має вже слідство розбиратись. Тільки за 2019 рік було зафіксовано більш 1300 пожеж по всій країні тільки через підпал трави. Я хотів би всіх попередити, що це небезпечно, не робіть цього, навіть якщо з сільськогосподарською метою і ви робили це раніше – клімат змінюється, у нас була дуже малосніжна зима, фактично не було опадів навесні, все дуже сухе. Навіть недопалок може привести до катастрофічних наслідків", – закликав Єгор Фірсов.
"Уряд направив в парламент законопроект щодо збільшення штрафів за підпал трави. Станом на зараз штраф становить 175 гривень, відверто це смішно. Законопроект збільшує штрафи у десятки разів. Навіть якщо хтось не погоджується або це непопулярно, йдеться про життя та здоров'я людей", – повідомив очільник Держекоінспекції.
Раніше повідомлялося, що у Чорнобильській зоні понад 300 рятувальників 8 день гасять пожежу. Дивіться вражаючі фото пожежі з висоти пташиного польоту.
Нагадаємо, для розуміння стану повітря необов'язково запускати в космос супутники. Кожен з нас може взяти участь у зборі даних про його якість і допомогти як своєму місту, так і вченим усього світу. Читайте "Виміряти, чим ми дихаємо: як в Україні працює громадський моніторинг повітря".
Протягом минулого тижня 833 українці звернулися до центрів рекрутингу, з них 185 розпочали оформлення до… Читати більше
"Укрнафта" пробурила і запустила в роботу найглибшу за останні 8 років свердловину. Фактична глибина об'єкту… Читати більше
Міністр оборони України Рустем Умєров взяв участь у церемонії передачі Силам оборони України 230 пікапів… Читати більше
Президент Володимир Зеленський провів зустріч із міністеркою закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина Анналеною Бербок, яка… Читати більше
У Харкові в укриттях двох міських лікарень, де нині тривають капітальні ремонти, буде розміщено операційні… Читати більше
Почему стоматолог рекомендует конкретный вид зубных протезов, если вариантов так много? Можно ли отыскать лучший… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.