fbpx
Сьогодні
18:55 11 Кві 2020

Як проходитимуть богослужіння у Вербну неділю

У неділю, 12 квітня, християни згадуватимуть про входження Іісуса до Єрусалима. У народі це свято називають Вербною неділею.

#Букви зібрали інформацію про те, як пройдуть церковні служіння в цей день у зв'язку із загальнонаціональним карантином через коронавірус.

Вербну неділю відзначають за тиждень до Великодня. Згідно з біблійною історією, цього дня Ісус в'їжджав на ослиці до Єрусалима. Тоді його зустрічали як царя, який покликаний звільнити євреїв від ярма римлян, створити могутню державу і відбудувати храм Соломона. Але вже через п'ять днів Христа розіп'яли на хресті разом з розбійниками, звинувативши в богохульстві, смертному гріхові для євреїв.

Коли Христос в'їжджав до Єрусалима, жителі міста стелили перед ним свій одяг і пальмове листя на знак поваги. Оскільки в Україні немає пальмового листя, його замінюють на гілочки верби. Вони символізують зародження нового життя.

12 квітня цього року православні християни та деякі протестанти відзначають Вербну неділю. Водночас християни західного обряду й українські католики святкують Великдень.

Як проходитимуть богослужіння у Вербну неділю

Традиційно, в православних храмах цього дня відбуватимуться богослужіння. На них буде мінімум священнослужителів (до 10-ти). Ті, хто проводитиме богослужіння, покликаний дотримуватися норм соціального дистанціювання.

Священник, відповідальний за службу, може бути без маски, а решта — носити засоби індивідуального захисту згідно з рекомендаціями Кабміну і МОЗ.

Раніше президент країни Володимир Зеленський закликав церкви всіх конфесій проводити богослужіння онлайн.

З деяких великих храмів будуть вести трансляцію служінь онлайн і на телевізійних каналах.

При цьому, храми будуть відкриті, і українці мають право відвідати їх після проведення богослужіння. При цьому рекомендується, щоб у великому храмі було водночас не більше двох прихожан, а в храмах меншого розміру — максимум по одному вірянину.

За порядком біля храмів спостерігатимуть правоохоронці, а за порядком всередині храмів – священнослужителі.

Нагадаємо, Священний Синод Православної церкви України (ПЦУ) прийняв рішення відмовитися від загальних посвячень під час Великодніх свят в храмах і на прихрамовых територіях.

Раніше повідомлялося, що "Суспільне мовлення" розпочинає трансляції богослужінь, а ПЦУ приймає записки за здоров'я та за упокій онлайн.

Важливі статті:

Без поцілунків та онлайн: як коронавірус змінює традиційні релігійні ритуали

Надихаючі вчинки. Як люди поводять себе під час коронавірусу і повертають віру у добро

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: