Як виглядає пожежа в Чорнобильській зоні: фото з космосу NASA та з дрону
Пожежі у Чорнобильській зоні, які гасять вже тиждень, видно навіть із космосу. Дим від цих пожеж сфотографував супутник NASA.
Супутник Suomi NPP від Національного управління з аеронавтики й дослідження космічного простору США (NASA) сфотографував як виглядають пожежі у Зоні відчуження ЧАЕС з космосу. Про це повідомляється на сайті американського відомства.
«Супутник Suomi NPP від NASA зняв кадр пожежі, яка була спричинена людиною, біля Чорнобильської атомної електростанції в Україні», – заявили в Управлінні.
У відомстві додали, що площі пожеж становлять близько 100 гектарів.
Зазначається що сам знімок був зроблений ще 5 квітня.
Опубліковані фото пожежі у Чорнобильській зоні, які з допомогою дрона 9 квітня зробив голова Громадської ради при Державному агентстві з управління зоною відчуження Олександр Сирота.
На поточний момент, за даними ДСНС, до гасіння пожеж залучено 379 осіб та 100 одиниць техніки, з них від ДСНС 320 чоловік особового складу та 79 одиниць техніки (у тому числі 3 літаки АН-32П та 2 вертольоти ДСНС, якими 9 квітня здійснено 67 скидів – 154 т води).
При цьому, за даними ДСНС, радіаційний фон по Києву і Київської області в межах норми. У зоні відчуження рівні потужності еквівалентної дози гамма випромінювання не змінилися.
Нагадаємо, пожежа в зоні відчуження розпочався 4 квітня, для боротьби з вогнем використовували авіацію. Під час гасіння вогню літаками було скинуто 174 тонни води.
9 квітня Нацполіція знайшла можливого винуватця підпалу лісу на території зони відчуження ЧАЕС. Йому було вручено офіційну підозру. Раніше судимий чоловік визнав, що заради забави у кількох місцях підпалив траву біля закинутої ферми.
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль розповів, що Кабінет міністрів тримає на контролі ситуацію із пожежами в зоні відчуження та в регіонах України. Про це він написав у своєму Telegram-каналі.
"Кабінет Міністрів тримає на контролі ситуацію із пожежами в зоні відчуження та в регіонах України. До гасіння пожеж залучено 380 осіб та 100 одиниць техніки, серед яких 3 літаки та 2 вертольоти. Ще на початку квітня доручив залучити необхідні ресурси для ліквідації пожеж та зменшення їх кількості в майбутньому", – написав Денис Шмигаль.
Він зазначив, що на місці гасіння пожеж у зоні відчуженні вимірюють рівень радіації і вона перебуває в межах норми.
"Міністерство юстиції за моїм дорученням уже розробило законопроект, який суттєво збільшує штрафи за випалювання сухостою. Уряд його підтримав і незабаром передасть на розгляд до Верховної Ради. ДСНС та органи місцевої влади мають встановити цілодобовий моніторинг у природних екосистемах, щоб не допустити поширення пожеж", – додав Денис Шмигаль.
Він також зазначив, що ОДА та КМДА повинні заборонити розведення багать у лісових масивах та випалювання сухої рослинності й сміття.
Читайте також:
В Україні палає сухостій: як це впливає на здоров'я людей під час коронавірусу