Новини

Радник Зеленського заявив, що запас міцності української економіки в умовах пандемії не перевищує 6 місяців

Максимальний запас міцності української економіки в умовах пандемії та карантину не перевищує шести місяців, а для деяких підприємств і галузей обчислюється тижнями.

Про це заявив радник президента України, економіст, член наглядової ради Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко, передає LB.ua.

"Що стосується наших золотовалютних резервів і загальної перспективи, наш запас міцності – це близько 6 місяців. Але це колосальний термін. Це означає, що за час цього терміну ми ризикуємо абсолютно обнулитися, обнулити всі свої резерви. Ми ризикуємо тим, що економіка впаде куди глибше, ніж на 5 відсотків, про які спочатку йшлося в прогнозі на цей рік, і це означає, що вихід з кризи буде вкрай подовженим", – заявив Олег Устенко.

"Шість місяців загалом, але для окремих підприємств, для окремих секторів ми можемо говорити про тижні", – додав він.

Водночас він наголосив, що економічні розрахунки не можуть визначати термін карантину: "Навіщо тобі потрібна економіка, якщо у тебе люди вмирають? Тому економіка в цьому випадку – це все-таки предмет компромісу.

Олег Устенко наголосив, що темпи відновлення української економіки будуть сильно залежати від загальносвітових трендів, оскільки українська економіка експортно орієнтована, і половину ВВП вона отримує за рахунок експорту товарів.

"Найжахливіше в тому, що наша експортна група – це товари з низьким рівнем доданої вартості: це метали, це хімія, меншою мірою, і це продукція сільського господарства.

Ми вже спостерігаємо фактично колапс цін на металургійному ринку з деяким незначним коригуванням зараз. Але це тільки початок, і я думаю, що процес буде продовжуватися, ціни на метал будуть продовжувати знижуватися. Що здається цілком логічним, коли очікується стиснення світового ринку", – каже він.

Водночас Олег Устенко сподівається, що сільське господарство допоможе згладити наслідки світової кризи для України: "Не варто очікувати колапсу цін на сільськогосподарську продукцію. І це – те, що дійсно може підштовхнути нашу економіку до виходу з теперішньої кризи".

Причому експорт сільгосппродукції в умовах відновлення після кризи може мати не тільки економічне, а й політичне значення: "Ми виробляємо досить багато (сільськогосподарської продукції) на експорт. Якщо цим правильно користуватися, то це ще й серйозна карта в тій дуже невеликій геополітичній колоді, яка може з'явитися у нас. Економіка такого роду, як продовольча безпека світу і забезпечення харчування для земної кулі, є серйозним козирем".

Свіжі дописи

  • Новини

Сили ППО збили 33 безпілотники рф, ще 34 – локаційно втрачені

Війська російської федерації у ніч проти 10 січня атакували Україну 72 ударними дронами Shahed та… Читати більше

Friday January 10th, 2025
  • Новини

Не бачить “критичної необхідності”: Шольц блокує новий пакет німецької допомоги Україні

Видання Spiegel з посиланням на свої джерела повідомило, що Федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц не… Читати більше

Friday January 10th, 2025
  • Новини

Генштаб: війська рф атакували Покровський та Курахівський напрямок понад 70 разів

Протягом минулої доби російські загарбники штурмували Покровський і Курахівський напрямки 71 раз, на Курському плацдармі… Читати більше

Friday January 10th, 2025
  • Новини

Конференція з відновлення та ракети для SAMP/T: Зеленський розповів, про що говорив з прем’єр-міністром Італії

У Римі президент України Володимир Зеленський зустрівся з Головою Ради міністрів Італії Джорджею Мелоні. Серед ключових… Читати більше

Friday January 10th, 2025
  • Новини

Нічна атака рф: у Києві уламки ворожого дрона впали на багатоповерхівку 

У Солом’янському районі столиці вночі 10 січня уламки російського безпілотника влучили в багатоповерховий житловий будинок,… Читати більше

Friday January 10th, 2025
  • Новини

В Україні розробляють AI-застосунок, який “подарує голос” дітям з порушеннями мовлення: навіщо це рішення

Українські розробники працюють над революційним AI-застосунком, який допоможе дітям, що не можуть говорити, висловлювати свої… Читати більше

Thursday January 9th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.