fbpx
Сьогодні
16:28 07 Кві 2020

Генпрокурорка: Жодних умов мого призначення не було, прізвище Порошенка не звучало

Генеральний прокурор Ірина Венедіктова запевняє, що умов її призначення на посаду в контексті відкриття конкретних кримінальних проваджень не було, було лише прохання "навести порядок".

Про це заявила генеральна прокурорка Ірина Венедіктова в інтерв'ю "УП".

"Скажу абсолютно відверто: завдання жодні не ставилися. Фраза, з якою я пішла в ДБР, була та ж сама фраза, з якою я пішла в Офіс генерального прокурора: "Наведи порядок". Все. Це єдине, що проговорювалося".

Венедіктова спростувала інформацію про те, що умовою її призначення нібито могло бути притягнення до кримінальної відповідальності п'ятого президента України Петра Порошенка.

"Взагалі жодних умов не стояло і прізвище Порошенка не звучало", – сказала Венедіктова, допустивши, що історія з кримінальним переслідуванням Порошенка була "для розвороту певних речей в сторону політики".

За словами Венедіктової, її призначення на посаду генпрокурора з президентом Володимиром Зеленським не обговорювалося заздалегідь, усе було визначено в останній момент і, як припускає генпрокурор, публікації в ЗМІ з її прізвищем як можливого кандидата на посаду, могли спровокувати саме призначення.

Що стосується звільнення з посади заступника генпрокурора Віктора Трепака, то, як запевняє Венедіктова, конфліктів у неї з Трепаком не було, курирування розслідувань конкретних справ у нього ніхто не забирав.

Водночас генпрокурор зазначила, що Трепак мав намір спровокувати відкриття незаконного кримінального провадження стосовно лідера партії "Голос" Святослава Вакарчука за фактами, які розслідує Фіскальна служба за заявою екс-глави Адміністрації президента часів Андрія Портнова.

"Це доповідна записка про те, що я маю узаконити ЄРДР щодо Святослава Вакарчука… По ньому незаконно були внесені дані в ЄРДР. Оце, я вважаю, – незаконна річ, про яку я зазначила Віктору Миколайовичу (Трепаку)", – розповіла Венедіктова.

Вона пояснила, що без акту податкової перевірки незаконно реєструвати в ЄРДР справу стосовно конкретної людини, а не за фактом можливого правопорушення. "А щодо народного депутата дані в ЄРДР можуть вноситися виключно генеральним прокурором", – додала вона.

Очільниця генпрокуратури прокоментувала відношення та зустріч з Портновим: На багатьох речах я з ним стою протилежно.

Венедіктова каже, що за два місяці ми побачимо результат у справі Шеремета.

Також вона стверджує, що реформа прокуратури буде продовжуватись.

Генпрокурор запевняє, що підозра одеському активісту Сергію Стерненку, який смертельно поранив нападника, буде оголошена.

Автор:
Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: