Найнебезпечніше – це палаючі ліси в Чорнобильській зоні, звідки вітер їх несе на столицю і її міста-супутники. Рятувальники запевняють, що підвищення радіаційного фону немає. У Києві та області він становить 0.011 мр/год, що входить в межі норми.
За даними Центральної геофізичний обсерваторії, станом на 3 квітня у повітрі Києва спостерігалося перевищення завислих речовин, діоксиду сірки та діоксиду азоту.
За даними сервісу Saveecobot, повітря в Києві почало знову псуватися ще 3 квітня. А сьогодні показники забрудненості досягли максимальних значень взагалі з початку весни.
Судячи з інтерактивної карти того ж сервісу, найбільше проблем на правому березі Дніпра. Причому ще 3 квітня зміг висів переважно над лівим берегом.
Міська влада пояснила ситуацію тим, що хтось підпалює суху траву, яка залишилася з минулого року.
"Весна в цьому році надзвичайно суха. Тому ми спостерігаємо більшу кількість підпалів сухої трави. У період з 23 по 30 березня столичні пожежники 112 разів виїжджали на гасіння таких пожеж. Вогнем було охоплено більше 27 гектарів. У всіх випадках причиною загоряння був людський фактор" , – заявив Віталій Кличко.
На наступний день КМДА заявила, що горить вся область.
"За останню добу в Київській області зафіксовано 124 пожежі загальною площею 135 га. Всі пожежі ліквідовані. В Києві за останні 12 днів зафіксовано 144 пожежі в екосистемах загальною площею понад 30 га. Триває ліквідація пожежі на вул. Пухівська на площі 0,7 га. на вул. Івана Виговського зафіксовано тління трави після пожежі на площі 2 га", – зазначає прес-служба мерії.
У Держслужбі з надзвичайних ситуацій уточнили, що пожежі йдуть також у чорнобильській зоні відчуження – вогнем охоплені 20 гектар лісу біля села Володимирівка. Вогонь гасили авіацією.
Вранці 5 квітня ДСНС пояснила ситуацію з повітрям в Києві і попередила, що це буде тривати ще кілька днів. Оскільки вітер слабкий і не встигає очищати територію.
"У Києві спостерігається область високого тиску з антициклонічним характером погоди, характеризується слабким вітром, підвищенням температури в приземному шарі. Така ситуація перешкоджає перемішуванню атмосферних шарів повітря і викликає накопичення забруднюючих речовин на поверхні землі.
Як правило в другій половині дня ситуація стабілізується. Дана ситуація буде повторюватися в найближчі кілька днів", – відзначили рятувальники.
Причому загоряння і підпали йдуть зараз по всій Україні, зазначають в ДСНС.
"Тільки за минулу добу маємо 803 випадки загорянь на відкритих територіях та в природних екосистемах", – кажуть у відомстві.
Раніше повідомлялося, що у Хустському районі Закарпатської області рятувальники ліквідували горіння сухої трави в Долині нарцисів. А навколо Херсона масштабні пожежі – горить очерет.
Також нещодавно через підпал сухої трави у Львові загорівся газопровід.
Мінекоенерго вкотре закликає людей бути обережними з вогнем:
Дивись відео Екорубрики, що робити в умовах забрудненого повітня, і підписуйся на наш YouTube — щотижня публікуємо ролики, як жити в стилі еко
США запровадили санкції проти понад 30 російських нафтосервісних компаній. Водночас обмеження торкнулися й сербської компанії,… Читати більше
Речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий запевнив, що нема нічого нового в планах зустрічі… Читати більше
Уряд Японії у п'ятницю, 10 січня, ухвалив нові санкції проти росії через війну в Україні.… Читати більше
Ці вихідні обіцяють бути незвично теплими для зими, подекуди з незначними опадами. Пропонуємо ознайомитися з… Читати більше
Кабінет Міністрів України 10 січня спростив процедуру надання статусу критично важливих для економіки операторів газорозподільних… Читати більше
Таку заяву буцімто озвучив кандидат у канцлери Німеччини від ХДС/ХСС Фрідріх Мерц під час виступу… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.