Фото Reuters
Як повідомили НВ Бізнес в ПриватБанку, 3 квітня поданий новий позов в кіпрські суди з вимогою відшкодувати збитки в розмірі $ 5,5 млрд у зв'язку зі схемами, що несуть всі ознаки шахрайства та відмивання грошей. Які, як стверджують у банку, були здійснені його колишніми власниками: Ігорем Коломойським і Геннадієм Боголюбовим, а також одним з його колишніх керівників Тимуром Новіковим з використанням двох кіпрських компаній PrimeCap (Cyprus) Limited і Duxton Holdings Limited.
Позов ПриватБанк відноситься до двох серій транзакцій, які були здійснені в період з 2013 по 2016 рік за вказівкою його колишніх власників за сприяння інших відповідачів, які передбачали сплату величезних сум компаніям, що належали та/або контролювалися паном Коломойським та паном Боголюбовим, відповідно до кредитних договорів, які, є удаваними та жоден з яких не був погашений, — стверджують в ПриватБанку.
Ці транзакції включають схему, по якій $2,34 млрд було направлено кіпрської компанії, пов'язаної з колишніми акціонерами ПриватБанку, Duxton Holdings Limited, якій майже щодня йшли транші у розмірі $ 30 млн протягом чотиримісячного періоду в 2013 році.
Тепер, після нового позову, загальна сума, заявлена ПриватБанком проти Коломойського і Боголюбова в Англії, на Кіпрі, в США та Ізраїлі, склала більше $ 10 млрд.
"Банк як і раніше наполягає на отриманні повної компенсації від своїх колишніх власників через збитки, заподіяної йому, коли вони володіли банком, і досягнення справедливості як для банку, так і для українських платників податків", — йдеться у повідомленні банку.
18 грудня 2016 уряд за пропозицією НБУ і акціонерів ПриватБанку, найбільшими з яких на той момент були Коломойський і Геннадій Боголюбов, прийняв рішення про націоналізацію банку через його неплатоспроможність. Держава отримала 100% у його капіталі, а ПриватБанк був докапіталізований на суму 116,8 млрд грн, а в червні 2017 року уряд вирішив внести в капітал банку ще 38,5 млрд грн на підставі аналізу НБУ і незалежного аудитора — EY.
Нагадаємо, що 19 грудня 2019 року Шостий апеляційний адміністративний суд Києва призупинив провадження щодо розгляду скарги держави на рішення Окружного адмінсуду Києва від 18 квітня до рішення Великої палати Верховного Суду у справі сім'ї Суркісів, які хочуть скасувати bail-in (технічна процедура націоналізації).
У межах цієї справи також розглядається питання про те, до якої юрисдикції належить ця справа: до адміністративної чи господарської. Але 31 січня Велика палата Верховного Суду за клопотанням Кабміну відклала розгляд справи за позовом сім'ї Суркісів. Причина — Кабмін хоче бути стороною в засіданнях як новий власник. 16 березня засідання перенесли на невизначений термін.
Також зараз йде активна підготовка до розгляду справи у Лондоні за позовом ПриватБанку, який звинувачує колишніх власників у шахрайстві і привласненні майже $2 млрд (зараз вже $3 млрд з відсотками). Як повідомляв НВ Бізнес, найбільш ймовірно, що повноцінний розгляд справи в Лондоні почнеться в 2021 році. До тих пір зберігається всесвітній арешт на активи олігархів і обмеження у витратах 20 тис. фунтів на тиждень. Також їм необхідно погоджувати з ПриватБанком будь-які угоди купівлі-продажу активів. Крім того, ПриватБанк подав позови у США (сума вимоги понад $600 млн), Ізраїль (майже $600 млн).
Раніше у "Слузі народу" заявили, що до другого читання "закону про банки" подані тисячі правок.
У переддень третьої річниці повномасштабного російського вторгнення, у самому серці Стамбула, на площі Шішхане, відбувся… Читати більше
В Україні зняли освітній серіал про технології, що дозволяють під час знеструмлень залишатися на зв’язку.… Читати більше
Перша віцепрем'єр-міністерка - міністерка економіки України Юлія Свириденко заявила, що на тимчасово окупованих територіях України… Читати більше
В Запорізькому училищі створили колекцію одягу зі скіфськими мотивами. 12 лютого у Парижі сукні представили… Читати більше
Британська розвідка спростувала слова глави кремля володимира путіна про те, що війська рф нібито перейшли… Читати більше
СБУ за три роки війни викрила 102 агентурні мережі ворога. Деякі з них готували замахи… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.