Як повідомили НВ Бізнес в ПриватБанку, 3 квітня поданий новий позов в кіпрські суди з вимогою відшкодувати збитки в розмірі $ 5,5 млрд у зв'язку зі схемами, що несуть всі ознаки шахрайства та відмивання грошей. Які, як стверджують у банку, були здійснені його колишніми власниками: Ігорем Коломойським і Геннадієм Боголюбовим, а також одним з його колишніх керівників Тимуром Новіковим з використанням двох кіпрських компаній PrimeCap (Cyprus) Limited і Duxton Holdings Limited.
Позов ПриватБанк відноситься до двох серій транзакцій, які були здійснені в період з 2013 по 2016 рік за вказівкою його колишніх власників за сприяння інших відповідачів, які передбачали сплату величезних сум компаніям, що належали та/або контролювалися паном Коломойським та паном Боголюбовим, відповідно до кредитних договорів, які, є удаваними та жоден з яких не був погашений, — стверджують в ПриватБанку.
Ці транзакції включають схему, по якій $2,34 млрд було направлено кіпрської компанії, пов'язаної з колишніми акціонерами ПриватБанку, Duxton Holdings Limited, якій майже щодня йшли транші у розмірі $ 30 млн протягом чотиримісячного періоду в 2013 році.
Тепер, після нового позову, загальна сума, заявлена ПриватБанком проти Коломойського і Боголюбова в Англії, на Кіпрі, в США та Ізраїлі, склала більше $ 10 млрд.
"Банк як і раніше наполягає на отриманні повної компенсації від своїх колишніх власників через збитки, заподіяної йому, коли вони володіли банком, і досягнення справедливості як для банку, так і для українських платників податків", — йдеться у повідомленні банку.
18 грудня 2016 уряд за пропозицією НБУ і акціонерів ПриватБанку, найбільшими з яких на той момент були Коломойський і Геннадій Боголюбов, прийняв рішення про націоналізацію банку через його неплатоспроможність. Держава отримала 100% у його капіталі, а ПриватБанк був докапіталізований на суму 116,8 млрд грн, а в червні 2017 року уряд вирішив внести в капітал банку ще 38,5 млрд грн на підставі аналізу НБУ і незалежного аудитора — EY.
Нагадаємо, що 19 грудня 2019 року Шостий апеляційний адміністративний суд Києва призупинив провадження щодо розгляду скарги держави на рішення Окружного адмінсуду Києва від 18 квітня до рішення Великої палати Верховного Суду у справі сім'ї Суркісів, які хочуть скасувати bail-in (технічна процедура націоналізації).
У межах цієї справи також розглядається питання про те, до якої юрисдикції належить ця справа: до адміністративної чи господарської. Але 31 січня Велика палата Верховного Суду за клопотанням Кабміну відклала розгляд справи за позовом сім'ї Суркісів. Причина — Кабмін хоче бути стороною в засіданнях як новий власник. 16 березня засідання перенесли на невизначений термін.
Також зараз йде активна підготовка до розгляду справи у Лондоні за позовом ПриватБанку, який звинувачує колишніх власників у шахрайстві і привласненні майже $2 млрд (зараз вже $3 млрд з відсотками). Як повідомляв НВ Бізнес, найбільш ймовірно, що повноцінний розгляд справи в Лондоні почнеться в 2021 році. До тих пір зберігається всесвітній арешт на активи олігархів і обмеження у витратах 20 тис. фунтів на тиждень. Також їм необхідно погоджувати з ПриватБанком будь-які угоди купівлі-продажу активів. Крім того, ПриватБанк подав позови у США (сума вимоги понад $600 млн), Ізраїль (майже $600 млн).
Раніше у "Слузі народу" заявили, що до другого читання "закону про банки" подані тисячі правок.
У США масштабні лісові пожежі охопили уже п’ять районів навколо Лос-Анджелеса, змусивши евакуюватися щонайменше 180… Читати більше
У Римі президент України Володимир Зеленський зустрівся з президентом Італії Серджо Маттареллою. Глава Італії запевнив… Читати більше
Міжнародна науково-технологічна сільськогосподарська компанія Corteva Agriscience у партнерстві з GlobalGiving виділила грант благодійному фонду Let’s… Читати більше
Речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий заявив, що у відомстві нема підтверджень про затримання… Читати більше
Цю інформацію спростував Національний банк України, назвавши її “недостовірною та маніпулятивною”. Про це пише “Рубрика”.… Читати більше
Європейський Союз здійснив перший платіж в обсязі 3 мільярди євро із власної частини кредиту "Групи… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.