fbpx
Сьогодні
11:34 30 Бер 2020

Головний санлікар пояснив, що робити у разі відмови у тестуванні на COVID-19

Якщо відмовляють у тестуванні на COVID-19, потрібно дзвонити на "гарячу лінію" Міністерства охорони здоров'я (0 800 505 201) чи на ті, які вказані на сайтах облдержадміністрацій.

Про це повідомив головний санітарний лікар Віктор Ляшко під час брифінгу.

"Ми отримуємо повідомлення від населення про те, що їм відмовляють в проведення тестування. На нашому сайті Міністерства охорони здоров'я, а також на сайтах облдержадміністрацій є гарячі лінії.

Про кожну відмову у тестуванні, будь ласка, повідомляйте на гарячу лінію.

Ми на національному і регіональному рівнях будемо розглядати кожне таке звернення для того, щоб максимально забезпечити проведення тестування, всім, хто підпадає під алгоритм тестування", – сказав Ляшко.

гарячі лінії

Повідомлялося, що в стандарті для лікарів є чіткі критерії, за якими люди підпадають під підозру на коронавірусну інфекцію. Якщо у них є ознаки гострого вірусного захворювання, їм повинні проводити тест на COVID-19.

Також у всіх областях України створені мобільні бригади, які виїжджають на виклик сімейного лікаря, екстреної медичної допомоги та інших медичних працівників до пацієнтів з підозрою на COVID-19 для забору зразків на проведення досліджень у лабораторії.

У МОЗ раніше пояснили, коли людину можуть протестувати:

  • Особа проживає в одному домі з хворим на COVID-19.
  • Особа мала прямий фізичний контакт з хворим на COVID-19 (наприклад, через рукостискання).
  • Особа мала контакт із слизовими виділеннями з дихальних шляхів хворого на COVID-19 (наприклад, перебування в зоні пацієнта під час кашлю, чи доторкування руками до використаних серветок) та не використовувала засоби індивідуального захисту.
  • Особа контактувала із хворим на COVID-19 на відстані до одного метру протягом 15 хвилин і більше, за умови не використання відповідних засобів індивідуального захисту або з підозрою щодо неправильного їх використання (наприклад, порушення цілісності рукавичок).
  • Особа перебувала у закритому середовищі (наприклад, аудиторія, кімната для засідань, зал очікування закладу охорони здоров'я) із хворим на COVID-19 протягом 15 хвилин і більше на відстані менше одного метру.
  • Медичний працівник або інша особа, яка надає медичну допомогу або проводить догляд за хворим на COVID-19.
  • Працівники лабораторій, які обробляють зразки з дихальних шляхів отримані від хворих на COVID-19.
  • Працівники патологоанатомічних/судово-медичних бюро/відділень, які безпосередньо приймали участь у розтині тіла, в тому числі взятті зразків для проведення ПЛР-дослідження навіть за умови використання відповідних засобів індивідуального захисту.
  • Контакт в літаку в межах двох сидінь (у будь-якому напрямку) з хворим на COVID-19, супутники подорожі.
  • Члени екіпажу, які проводили обслуговування в салоні літака, де знаходився хворий.
  • Якщо тяжкість симптомів (наприклад, частий кашель) або переміщення особи вказують на більш велику зону ризику щодо зараження, пасажири, які сидять у всій секції, або всі пасажири повітряного судна можуть вважатися контактними.

Наразі в Україні зафіксовано 480 випадків COVID-19.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: