Про це повідомив гендиректор компанії "Атомні енергетичні системи України" (АЕСУ) і експерт МАГАТЕ Юрій Бакаржієв в інтерв'ю.
Компанію "Атомні енергетичні системи України" заснував дніпровський підприємець Геннадій Буткевич. Перш за все, він відомий в українському рітейлі як співзасновник "АТБ-маркет", а віднедавна – і як інвестор у промисловий сектор. АЕСУ відома як перша приватна компанія, яка почала розробку урану і ставить за мету забезпечити ядерну енергетику України природним ураном власного виробництва.
Зараз АЕСУ працює на двох родовищах в Миколаївській області – Сафонівському і Михайлівському. Там же буде будується і фабрика по збагаченню урану. У планах – два родовища в Дніпропетровській області – Новогуровське і Сурське. Будівництво самої фабрики планується початися вже в 2021 році. Серед стратегічних цілей АЕСУ – впровадження технології малих модульних реакторів в атомну енергетику України.
Генеральний директор АЕСУ Юрій Бакаржієв назвав отримання геологічної інформації найбільш трудомістким процесом.
"Нещодавно АЕСУ звинувачували нібито в причетності до розголошення державної таємниці. СБУ тоді зацікавилося діяльністю ДП "Кіровгеологія", але, перевіривши все, кримінальне провадження було закрите. Ми свою інформацію отримували виключно законним способом відповідно до договорів, укладених з "Держгеонадра", довго її чекаючи за всіма процедурами", – розповів журналістам директор компанії.
За його словами, Україні важливо подбати про те, щоб не бути настільки залежною в ресурсному сенсі забезпечення роботи своїх АЕС. "Нашій країні щорічно потрібно близько 2,5 тисяч тонн урану для того, щоб наші електростанції відновлювали паливні збірки і експлуатували їх. А ми виробляємо зараз всього 30-35% потрібного нам урану. Решту ми купуємо за зовнішніми контрактами за валюту, в тому числі і в Росії". І це при тому, що Україна за своєю ресурсною мінерально-сировинною базою знаходиться в десятці країн світу.
"Ресурси урану у нас в країні становлять близько 500 тисяч тонн. І ці дані сформовані за радянських часів, останні мінімум десять років нові геологорозвідувальні роботи не проводилися. Інакше я, можливо, міг би назвати цифру набагато більше", – заявив Юрій Бакаржієв.
Одночасно з цим він назвав засекречування геологічної інформації радянським рудиментом, який ніде більше не зустрічається.
Читайте повне інтерв'ю з Юрієм Бакаржієвим тут: "Без атомної енергетики в України немає майбутнього". Інтерв'ю з гендиректором першої приватної компанії, яка видобуває уран".
Кіт Келлог, якого обраний президент США Дональд Трамп вирішив призначити спеціальним посланцем щодо України, прагне… Читати більше
Гендиректор «Укрпошти» Ігор Смілянський висунув пропозицію створити марку «Будапештський меморандум — це х…я» після інтерв’ю… Читати більше
9-річний Роман Олексів, який отримав опіки 45% поверхні тіла внаслідок ракетного удару рф по Вінниці… Читати більше
Операція ЗСУ, яка триває п'ять місяців на території Курської області рф, суттєво змінює всю оперативну… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський візьме участь у зустрічі у форматі "Рамштайн", яка відбудеться вже завтра,… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Еміром Катару шейхом Тамімом бін Хамадом Аль… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.