Про це повідомив голова Національного банку України Яків Смолій під час прес-брифінгу 20 березня.
"Програми, які надає МВФ (stand-by, EFF) та програми для подолання кризи у зв'язку з коронавірусом, вони мають різні умови, тому їх не можна об'єднувати в один пакет. По кожній програмі є свої вимоги", — заявив Смолій.
Наразі Україна домовляється з МВФ щодо 3-річної кредитної програми EFF на 5,5 мільярда доларів. Для того, щоб підписати цю програму Верховній Раді необхідно ухвалити 2 закони: про ринок землі та про неповернення націоналізованих банків колишнім власникам.
"Ми говоримо на постійній основі про те, щоб прискорити отримання програми розширеного фінансування, умови якої ми погодили у минулому році. Україна практично виконала свої зобов'язання, і ми очікуємо що Верховна Рада проголосує два закони, які стояли як попередні умови", – сказав Смолій.
Також він наголошує, що Україна розраховує на частину фінансування від МВФ щодо підтримки по коронавірусу.
"Велика частина цього фінансування піде на покриття дефіциту держбюджету та на поповнення золотовалютних резервів"- резюмує Смолій.
Крім підтримки МВФ, НБУ розраховує на підтримку Світового банку, Єврокомісії та інших донорів, з якими співпрацював раніше.
21 лютого російська армія скинула чотири авіабомби на Костянтинівку. У результаті - є жертва, поранені,… Читати більше
Консул України в Салоніках Євген Шквира спільно із першою заступницею міського голови, відповідальною за питання… Читати більше
В Україні видобуток газу після російських ракетних ударів впав на 40%. У зв'язку з цим… Читати більше
Прем’єра документального фільму "Справжні" режисера, військового документаліста Дениса Воробйова, відбудеться до третьої річниці повномасштабного вторгнення… Читати більше
З серпня минулого року через проєкт "Хочу найти" надійшов 3 тис. 081 запит від членів… Читати більше
У столиці з 3 по 6 березня пройде карʼєрний фестиваль JOB EXPO, на якому учасники… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.