Про це заявила заступник голови фракції "Слуга Народу" Євгенія Кравчук.
"З консультативною радою в рамках Мінського процесу виникли певні непорозуміння, в тому числі і в нашій фракції. Але найголовніше, що станом на сьогодні ще нічого не сталося і ніяких остаточних рішень не ухвалено. Є лише протокол про наміри.
Що він насправді означає і для чого це робиться:
• Ми давно говорили, що хочемо скасувати монополію керівників маріонеткових республік в переговорах у Мінському процесі. Ми вважаємо, що позицію Донбасу мають представляти також ті жителі регіону, які покинули його і переїхати на підконтрольну уряду територію.
Тому така консультативна рада може складатися наполовину з жителів, які проживають на окупованих територіях, і тих, хто звідти поїхав – це будуть люди, яких поважають в регіоні, які розуміють специфіку і потреби регіону і є авторитетом по обидва боки лінії розмежування.
• Ні про яке визнання «ЛНР» і «ДНР» в будь-якому вигляді не йшлося, не йдеться і про це навіть мови не може бути.
• Мінські угоди, які підписували не ми, прямо передбачають консультації в рамках ТКГ з представниками ОРДЛО в питанні змін до Конституції в частині децентралізації. Чому ця норма є – питання до того, хто санкціонував підписання таких угод, тобто до президента на той час Порошенка.
Ми вважаємо, що якщо вже успадковані домовленості зобов'язують Україну з кимось консультуватися, то точно краще це робити не з ватажками бойовиків.
• В міжнародно-правовому плані нічого по суті не змінюється. Залишається мінський процес, який триває роками. Україна не веде перемовин із ОРДЛО, як і не вела раніше. Але ми отримуємо перевагу через включення у процес тих українців Донбасу, які обрали шлях залишитися з Україною – навіть ціною переїзду з рідних міст і сіл.
• Консультативна Рада – це дорадчий орган при політичній підгрупі в Мінську, який мав би усадити за стіл не політиків, а людей – лідерів думок і спільноти. Його рішення будуть мати вигляд рекомендацій для політичної підгрупи. Більше того, він ще не створений, а буде створений 25 березня", – каже вона.
Кравчук зазначила, що буквально нещодавно закінчилася зустріч депутатів з Андрієм Єрмаком. Усі питання було обговорено, всі розбіжності зафіксовано. Вирішили більш тісно і ретельно взаємодіяти на регулярній та системній основі з усіх питань, що стосується мирного процесу.
Депутати висловили побоювання суспільства і це нормально для демократичної країни. Керівник Офісу Президента ці побоювання вислухав і запевнив у тому, що червоні лінії перейдені не будуть. Стороною переговорів була і залишається Російська Федерація. З ватажками бойовиків переговори ніхто не веде і вести не збирається.
"Ми всі є командою президента Володимира Зеленського. І всередені команди у нас завжди є дискусія. У цій ситуації – у зв'язку з хвилею обурення та нерозуміння у суспільстві того, що розробляється у Мінську, дехто з депутатів зробив публічну заяву. Тому що це важливо для всієї команди президента, для всього суспільства, а не тільки для когось особисто.
На цьому обговорення не закінчується. Ми далі будемо проговорювати це питання в нашій команді і з представниками інших фракцій та груп парламенту. І насправді ця ситуація показує, що потрібен уважний та дуже обережний аналіз будь-яких проектів, які можуть піти далі у переговорних форматах, ніж те, що наразі маємо. Саме до цього ми і закликаємо", – резюмує Кравчук.
Через це депутати "Слуги народу" висунули Зеленському вимогу.
У фіналі дитячого пісенного конкурсу "Євробачення", що відбувся сьогодні в іспанському Мадриді, перемогу здобула Грузія.… Читати більше
Від початку 2024 року 22 тисячі українців отримали ваучери на навчання за державний кошт і… Читати більше
Рожеві фламінго Київського зоопарку розпочали свій щорічний зимовий відпочинок. Про це повідомляє КП «Київський зоопарк», пише… Читати більше
Сьогодні на базі одного з навчально-тренувальних центрів Збройних сил Республіки Польща перша група добровольців «Українського… Читати більше
На стадіоні "Батумі-Арена" в однойменному грузинському місті відбувся матч п'ятого туру Ліги націй УЄФА, між… Читати більше
Північна Корея передала росії ракетні та артилерійські системи великої дальності. Йдеться про щонайменше 50 самохідних… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.