"Наразі активно обговорюють проекти перехідного правосуддя для регіонів, які будуть інтегровані назад після деокупації. Відповідно, я гадаю, що імплементація законодавства про декомунізацію повинна теж мати якийсь перехідний режим", – сказав Дробович в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".
За його словами, влада повинна мати напрацьовані рішення та рекомендації, як працювати з публічним простором на тих територіях.
"Очевидно, що найвідвертіші елементи комуністичної пропаганди найближчим часом після деокупації повинні бути вилучені з публічного простору. Але все одно, у нас мають бути розроблені такі механізми, щоб це було цивілізовано, зрозуміло, правильно проговорено з суспільством. Ми не можемо це робити без відповідної дискусії, інакше це може призвести до суспільного вибуху", – наголосив голова інституту.
Що стосується закону "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки" загалом, він зазначив, що "це хороший і якісний закон, і його достатньо, щоб виконувати норми".
"Можливо, деякі правки і варто зробити, особливо щодо розширення кількості нацистської символіки, але щодо роботи з органами місцевого самоврядування, то я б нічого не вносив. Я взагалі не прихильник такого, щоб закони дуже докладно прописували якісь речі або регулювали примус" , – заявив Дробович, відповідаючи на запитання про необхідність внесення змін або доповнень до закону про декомунізацію.
Наприкінці лютого постійний представник президента України в Автономній Республіці Крим Антон Кориневич заявив, що документ про національну модель перехідного правосуддя вже готовий. Він зазначив, що необхідно починати говорити про перехідне правосуддя на місцях і з лідерами думок, щоб дати зрозуміти, що це правильний шлях виходу з конфлікту та повернення до мирного життя.
1 листопада у застосунку Міністерства оборони України "Резерв+" через бета-тест з отримання відстрочок від мобілізації стався… Читати більше
Армія рф ввечері вдарила безпілотником Shahed по 9-поверховому будинку в Сумах. Попередньо, відомо про 5… Читати більше
Російські окупанти у жовтні зазнали найбільших втрат у бойових броньованих машинах від початку широкомасштабного вторгнення… Читати більше
Український національний комітет ICOMOS звертається до світової спільноти, аби захистити культурну спадщину України. Про це… Читати більше
1 листопада на засіданні Уряду було схвалено постанову про запровадження електронного Реєстру заявок та отримувачів… Читати більше
Цьогорічний жовтень увійшов у десятку найтепліших у столиці з 1881 року. Про це повідомила Центральна… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.