Про це свідчить внесення змін до перехідних положень закону "Про національну безпеку" (законопроєкт №3015) на позачерговому засіданні Верховної Ради 4 березня після звіту правоохоронних органів.
Парламент вніс зміни до підпунктів 2 і 3 пункту 1 розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення" закону "Про національну безпеку України".
Передбачалося, що положення 3-6 частин 16 статті, підпункту 3, підпунктів "б" та "в" підпункту 4, підпункту 5 пункту 4 розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення" цього закону набудуть чинності з 1 березня 2020 року, а не з 1 січня 2021 року, – але комітет 4 березня рекомендував запровадити зміни з 27 березня поточного року.
За основу ці зміни підтримали 293 народних депутатів, у цілому із урахуванням пропозицій комітету – 292 нардепи.
Як аргумент лунало, що "це – ще один крок назустріч НАТО".
Передбачається, що ухвалення цих змін "дасть змогу вирішити завдання щодо упровадження в 2020 році нової об'єднаної системи керівництва та управління силами оборони з метою побудови Збройних Сил України за стандартами НАТО".
У 16 статті закону "Про національну безпеку України" йдеться про те, що головнокомандувача ЗСУ призначає президент за поданням міністра оборони. Він підпорядковується президенту і міністру оборони, звільняється президентом.
Начальника Генштабу ЗСУ також призначає і звільняє президент за поданням міністра оборони. Начальник Генерального штабу підпорядковується головнокомандувачу Збройних сил.
Повноваження начальника Генштабу визначаються в положенні, яке затверджує президент.
Командувачі видів, окремих родів військ (сил) ЗСУ підпорядковуються головнокомандувачу Збройних сил, а призначаються і звільняються президентом за поданням міністра оборони. Їхні повноваження визначаються в положеннях, які затверджує головнокомандувач ЗСУ.
Згідно з законом, Об'єднаний оперативний штаб Збройних сил України є органом управління міжвидовими та міжвідомчими угрупованнями військ (сил).
Командувач об'єднаних сил підпорядковується головнокомандувачу ЗСУ та здійснює через Об'єднаний оперативний штаб Збройних сил оперативний контроль за боєздатністю сил і засобів ЗСУ.
Командувач об'єднаних сил бере участь у стратегічному плануванні застосування ЗСУ та інших складових сил оборони. Його повноваження визначає положення, яке затверджує президент.
Замисел застосування об'єднаних сил в операціях затверджується верховним головнокомандувачем Збройних сил України.
Айтівці українського стартапу SUITSME з екосистеми бізнесів Genesis розробили застосунок FABU, де поєднали техніки турботи… Читати більше
У Львові на вулиці Миколайчука відкрили перший з восьми соціальних будинків для пацієнтів, які постраждали… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський та його дружина Олена прибули з офіційним візитом до Об’єднаних Арабських… Читати більше
Керівник МЗС України Андрій Сибіга заявив, що головним відкриттям Мюнхенської конференції з безпеки цього року… Читати більше
У Херсоні запрацювала оновлена бібліотека-філія №17 "EVENT-бібліотека". Тут після ремонту створили сучасний простір для навчання,… Читати більше
За лідерство у підтримці України після початку повномасштабного російського вторгнення Висока представниця ЄС Кая Каллас… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.