fbpx
Сьогодні
09:37 03 Бер 2020

ЗМІ отримали документ з Офісу президента для "слуг", як пояснювати претензії до уряду і силовиків

Фото ukrinform.ua

У розпорядженні видання НВ опинився документ з Офісу президента, який отримали деякі депутати "Слуги народу" напередодні позачергового засідання Верховної Ради.

Документ містить підказки для депутатів щодо того, як необхідно аргументувати претензії до Кабінету міністрів і керівників силових відомств.

Щодо перестановок в Кабміні в документі йдеться, що зараз уряду необхідне "потрійне перезавантаження": політичне, структурне і кадрове.

"Ми визнаємо досягнення уряду – зниження інфляції, зниження облікової ставки НБУ, успішні переговори щодо газу, боротьба з тіньовими ринками (зокрема, грального бізнесу). Але ми не можемо і не будемо закривати очі на перекоси і дисбаланси в політиці Кабміну – провальну політику щодо промислового виробництва, спад експорту через стійку ревальвацію гривні, низьки обсяги бюджетних надходжень", – йдеться в документі з ОПУ.

"Кабмін декларував людиноцентричність своєї програми. Але сьогодні це, на жаль, залишається декларацією. Люди повинні відчути позитивні зміни, які відбуваються в країні, на собі, на своєму добробуті і безпеці. Поки цього не відбувається", – наголошується в документі.

Крім того, в документі стверджується, що Кабмін "не має чіткої стратегії, як зупинити падіння промисловості".

Також уряд звинувачують в тому, що не запрацювали належним чином механізми підтримки інвесторів.

"У виборців, з якими ми зустрічаємося, є враження, що політика українського уряду ведеться в інтересах зовнішніх кредиторів країни, а не в інтересах народу. На жаль, ми не маємо достатньо аргументів, які могли б спростувати цю думку", – йдеться в документі .

Крім того, в документі підкреслюється, що серпневе об'єднання міністерств не спрацювало.

"Цілі галузі залишилися або без нагляду держави взагалі – тому що у міністрів просто не доходять руки охопити всю різноманітність діяльності свого відомства", – відзначають автори документа.

Депутатам пропонують критикувати Кабмін за відсутність комунікацій з Верховною Радою і фракцією Слуга народу.

Крім того, в документі йдеться, що деякі міністри не впоралися зі своїми обов'язками.

"Керівники ряду центральних органів виконавчої влади та служб, які є критично важливими для наповнення бюджету, не показують той результат, який міг би задовольнити вимоги народу України. Зокрема, мова йде про митну службу. Купа людей "застрягло" в соціальних ліфтах, і разом з тим, уряд не може знайти керівників і фахівців для роботи в відомствах", – йдеться в документі.

Щодо керівників силових відомств депутатам пропонують говорити, що ні Офіс генпрокурора, ні НАБУ "не діють відповідно до запиту суспільства на справедливість".

"Президент неодноразово підкреслював: ніяких «недоторканних» у нього не буде. Незалежно від того, на якій посаді людина працює, скільки вона працювала в команді, наскільки вона близька до президента. Єдиний критерій – чесність та ефективність. На одну посаду людина не призначається назавжди. На будь-якій посаді чесність і порядність має поєднуватися з професіоналізмом і ефективністю. З тими, хто не готовий відповідати цим критеріям – ми будемо прощатися, не чекаючи кінця повноважень", – наголошується в документі.

Депутатам пропонують сказати, що вони намагалися вирішити питання в робочому порядку, шляхом комунікації і з урядом, і керівництвом правоохоронних органів. Але це не принесло істотних змін.

"У нас немає мети відправити когось у відставку просто «щоб відправити». Ми чітко бачимо, де є проблеми і наша мета – ці проблеми вирішити. Проте, якщо хтось вирішить піти – ми поставимося до цього з розумінням. Нові політики відрізняються від старих не віком і навіть не місцем отримання освіти. Вони відрізняються насамперед тим, що не тримаються за посади або мандати. і знаходять в собі мужність визнавати власні помилки і прорахунки", – йдеться в документі.

Відзначається, що перезавантаження і відставки не означають, що "ми відмовляємося від нових політиків у владі. Так само не означають вони реваншу старої політики".

"Ми так само будемо пропонувати суспільству людей, які не крадуть і не брешуть. Але поряд з цим – які мають досвід і навички державного управління", – підкреслюється в документі.

Нагадаємо, що Зеленський скликав позачергове засідання Ради 4 березня, на якому розглянуть ряд питань, зокрема, пов'язаних з кадровими перестановками в Кабміні.

 

Рубрика:
Політика

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: