Про це повідомляє The New York Times.
Зовсім скоро Нью-Йорк стане третім штатом, де діє заборона пластикових пакетів. Раніше заборона почала діяти в Каліфорнії та Орегоні.
За словами державних чиновників, жителі Нью-Йорка наразі використовують 23 мільярди пластикових пакетів на рік. Велика частина цих пакетів потім потрапляє на вулиці, застряє в гілках дерев, шкодить птахам та мешканцям водойм.
Спроби заборонити використання одноразових пакетів або стягувати плату за них робилися в Нью-Йорку й раніше. У 2016 році міська рада Нью-Йорка проголосувала за затвердження плати за поліетиленовий пакет в 5 центів, але губернатор Ендрю Куомо заблокував таке рішення в зв'язку з побоюваннями з приводу того, як цей крок позначиться на мешканцях з низьким рівнем доходу. Була розроблена нова стратегія.
Так, з 1 березня заборона буде діяти за безкоштовну видачу і продаж легких пластикових пакетів. Водночас деякі пакети все ж будуть дозволені. Наприклад, сміттєві пакети, а також пластик, який використовується для упаковки їжі на винос, сирого м'яса, риби (або інших продуктів, які можуть щось забруднити) чи для вже зваженої продукції в магазинах.
За порушення закону держава може оштрафувати бізнесменів на 250 доларів за перше порушення та 500 доларів за повторне порушення. Крім цього, місцеві органи влади можуть стягувати 5-центову плату за кожен паперовий пакет, який бере клієнт. З них по 2 центри будуть утримуватися на реалізацію програм з видачі безкоштовних багаторазових сумок, а ще 3 — в Фонд охорони навколишнього середовища Нью-Йорка. Клієнти, які користуються талонами на харчування та державною допомогою, від сплати податку на паперові пакети звільняються.
За словами губернатора Куомо, ідея полягає не в тому, щоб "карати", а в тому, щоб переконати покупців та підприємства змінити свої звички. Тому в перші дні після початку дії заборони департамент охорони навколишнього середовища Нью-Йорка не планує штрафувати магазини, які продовжують роздавати пакети. Замість цього штат зробив старанну роботу по освіті населення під назвою #BYOBagNY.
Деякі власники бізнесу та клієнти стурбовані тим, що через заборону буде важко робити покупки, не плануючи заздалегідь. Це може позначитися на зменшенні кількості раптових покупок, а відповідно, і доходи деяких магазинів. Клієнти ж стурбовані тим, що виникнуть нові витрати.
У свою чергу чиновники і захисники навколишнього середовища запевняють, що цей захід може змусити людей підходити до споживання більш усвідомлено і уважно. Тим більше, що багато еко-свідомі мешканці Нью-Йорка добровільно взяли багаторазові сумки за роки до того, як з'явилася заборона, і магазини без проблем обслуговують їх.
А що із забороною пакетів в Україні? Дивись коротке відео від ЕкоРубрики:
Дивіться також, як у Таїланді ходять за покупками після заборони пластикових пакетів.
Протягом минулого тижня 833 українці звернулися до центрів рекрутингу, з них 185 розпочали оформлення до… Читати більше
"Укрнафта" пробурила і запустила в роботу найглибшу за останні 8 років свердловину. Фактична глибина об'єкту… Читати більше
Міністр оборони України Рустем Умєров взяв участь у церемонії передачі Силам оборони України 230 пікапів… Читати більше
Президент Володимир Зеленський провів зустріч із міністеркою закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина Анналеною Бербок, яка… Читати більше
У Харкові в укриттях двох міських лікарень, де нині тривають капітальні ремонти, буде розміщено операційні… Читати більше
Почему стоматолог рекомендует конкретный вид зубных протезов, если вариантов так много? Можно ли отыскать лучший… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.