fbpx
Сьогодні
16:28 29 Лют 2020

В Україні середня зарплата знизилася на 1500 гривень: яка причина

Середня номінальна зарплата в Україні в січні склала 10 727 гривень, що на 1500 гривень менше, ніж у грудні.

Такі дані наводить Державна служба статистики, повідомляє ЛІГАБізнесІнформ.

Реальна зарплата в січні виросла в річному вимірі (порівняно з січнем-2019) на 12,5%, а в порівнянні з минулим місяцем – зменшилася на 12,7%. Номінальна зарплата склала 10 727 грн.

Номінальна зарплата в порівнянні з груднем 2019-го зменшилася на 12,5% або на 1537 грн, але в річному вимірі виросла на 16,3%.

Чому так?

У Держстаті пояснюють, що зменшення нарахувань в січні до попереднього місяця відбувається щорічно і обумовлено тим, що в грудні нараховують одноразові виплати: винагороди за підсумками роботи за рік, за вислугу років, компенсації за невикористану відпустку та інше.

Найбільше середня зарплата виросла в Миколаївській (22,7%), Рівненській (19,5%), Хмельницькій (18,9%), Львівській та Кіровоградській (18,8%), Сумській (18,7%) і Чернігівській ( 18%) областях. У Києві цей показник склав 15,1%.

Що далі?

За прогнозом Мінекономрозвитку, у 2020 році середня зарплата зросте на 17% – до 12 497 грн. Також у відомстві вважають, що українські зарплати наздоженуть польські через 7-10 років.

Номінальна зарплата включає тарифні ставки (посадові оклади), премії, доплати, надбавки, оплату за невідпрацьований час, а також обов'язкові відрахування: податок на доходи фізичних осіб, військовий збір.

Реальна зарплата характеризує купівельну спроможність номінальної заробітної плати під впливом змін споживчих цін на товари та послуги і рівня податків і обов'язкових платежів.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

2 коментаря

спочатку нові
за рейтингом спочатку нові за хронологією
1
Гість

Якби ще всі зарплати були не в "конвертах", та рост реальної зарплати не був менше номінальної, бо можна і більше отримувати на папері, та разом з тим, ще більше витрачати через зростання цін та тарифів, що нівелює і оте все паперове "зростання" зарплати номінальної.

2
Гість

Комусь мільйонні премії затримали приховали.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: