fbpx
Сьогодні
19:44 24 Лют 2020

Київтеплоенерго нарахувало рекордну суму у 53 тис. грн за опалення однієї квартири — як уникнути подібних випадків

КП "Київтеплоенерго" підтвердило інформацію про те, що киянка отримала платіжку за опалення на майже 53 тисяч грн.

Про це пише Рубрика з посиланням на роз'яснення "Київтеплоенерго".

"Сьогодні у соцмережах та ЗМІ з'явилась інформація про те, що мешканка багатоповерхівки на Лівому березі отримала платіжку за опалення майже 53 тис. грн. З'ясувавши всі обставини, ми підготували відповіді на запитання, що стосуються цієї ситуації", – розповіли у Київтеплоенерго.

Це фейк?

Ні, на жаль, мусимо підтвердити, що ця інформація не фейкова і мешканка будинку за адресою: вул. Є. Сверстюка, 52-В дійсно отримала платіжку за опалення 4-кімнатної квартири з опалювальною площею 127,3 кв.м у січні 52 932,18 грн.

платіжка

Це помилкове нарахування чи збій системи?

Ні, це не помилка і не технічний збій. Справа в тому, що в 23-поверховому будинку на вулиці Є. Сверстюка, 52-В із 177 квартир на початку опалювального сезону лише 5 квартир лишались без квартирних лічильників опалення. А до початку лютого в будинку залишилась лише одна квартира без взятого на комерційний облік приладу обліку теплоенергії.

Мешканці квартир з лічильниками опалення оплачують лише спожите тепло за показаннями своїх лічильників та опалення місць загального користування. А різниця, що утворюється між показаннями загальнобудинкового лічильника та сумарними показаннями усіх індивідуальних, нараховується мешканцям без індивідуального лічильника.

На якій підставі Київтеплоенерго провело нарахування за таким алгоритмом?

Нарахування за опалення в будинках, де є технічна можливість встановити квартирні лічильники опалення, здійснюються за методикою, затвердженою Законом України "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання" № 2119–VIII від 22.06.2017 та Постановою КМУ "Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення" №630 від 21.07.2005 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/630-2005-%D0%BF

Як виправити ситуацію?

Хоча з точки зору закону нарахування за опалення в будинку на вул. Сверстюка, 52-В правильне, однак з огляду на реалії — суперечить логіці справедливих нарахувань для клієнтів. Одна квартира не повинна й не може оплачувати різницю між будинковим і квартирними лічильниками. І це проблема не лише Київтеплоенерго і його клієнтів, така ж ситуація і в інших містах. Причина полягає у недосконалості нормативної бази, зокрема Постанови КМУ №630, вимог якої дотримуються теплопостачальники.

Методика спричиняє колізію, коли фінансове навантаження за різницю між показниками загальнобудинкового лічильника та індивідуальними приладами обліку й МЗК (місця загального користування) покладається на споживачів без індивідуальних лічильників. Коли у будинку без індивідуальних лічильників лишається 2-4 квартири, суми нарахувань стають шокуючими.

"Існуюча методика працює, коли 50-70% квартир обладнані індивідуальними лічильниками. Коли оснащення індивідуальними приладами обліку в будинку перевищує 70%, але не досягає 100%, такий алгоритм дає збій", — зазначив директор СП "Енергозбут" КП "Київтеплоенерго" Костянтин Лопатін сьогодні на зустрічі із журналістами. Для таких випадків потрібна методика, яка давала б змогу врегульовувати ці питання в інтересах споживача. Розуміючи абсурдність ситуації, яка виникла, ми будемо звертатися до уряду і профільного міністерства з ініціативою створення альтернативної методики проведення нарахувань для будинків, де більше ніж 70% квартир обладнані індивідуальними приладами обліку", — повідомив Костянтин Лопатін.

Як уникнути подібних випадків?

Наразі найбільш надійний спосіб уникнути подібної ситуації для мешканців будинків, де сусіди встановили індивідуальні лічильники опалення, — також встановити індивідуальний лічильник.

Чи буде здійснено перерахунок клієнтці, яка отримала платіжку за опалення майже 53 тис.грн?

Київтеплоенерго усвідомлює соціальне значення послуг, які надає компанія. Тому перерозподіл спожитого тепла будинком буде переглянуто і перехунок буде здійснено. Завтра разом із телеканал СТБ Вікна зустрічаємося з ОСББ будинку на Сверстюка та клієнткою.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: