Новини

У Києві стартувала подача проєктів на 5-й Громадський бюджет

17 лютого стартувала подача проєктів на п'ятий Громадський бюджет. Цьогоріч Київ виділив на нього рекордну суму — 170 мільйонів гривень.

Подати заявку на участь можна на сайті Громадського бюджету до 11-го березня.

Що таке Громадський бюджет?

Це можливість брати участь в розподілі коштів місцевого бюджету через створення проєктів для покращення міста. Найкращі ідеї, які збирають більшу кількість голосів, отримують фінансування від міської адміністрації на реалізацію проєкту у наступному році.

Що нового у бюджеті 2021?

За словами першого заступника голови КМДА Миколи Поворозника, цьогоріч процес подачі заявок на бюджет зазнав змін.

"Громадський бюджет стрімко розвивається, залучаючи до участі в змінах на краще сотні тисяч киян. Цього року ГБ стартує з новими правилами для запобігання комерціалізації ГБ та політизації Громадської бюджетної комісії", – заявив Поворозник.

Він зазначив, що для зменшення кількості ситуацій, коли автор подає дуже багато однотипних проєктів, цього разу одна людина зможе подати не більш, ніж 5 проєктів.

Як працює Громадський бюджет?

Цього року заявки подавати можна у двох категоріях відповідно до необхідної кількості грошей:

  • Малі проєкти — від 100 до 999 тисяч гривень
  • Великі проєкти — від 1 до 3 мільйонів гривень

На малі проєкти зарезервують 68 млн гривень — 40% від загального бюджету, а інші 60% (102 млн гривень) підуть на великі проєкти.

Заявникам треба закладати у кошторис проєкта 20% запасу коштів. Тобто, якщо ви розрахували вартість проєкту в 1 млн гривень, подавайте заявку на 1,2 млн — цей запас піде на подолання непередбачуваних перешкод, які можуть виникнути протягом реалізації вашої ідеї.

Заявки матимуть рейтинг, який визначатиметься окремо для великих та малих проєктів та залежатиме від кошторису.Чим більше грошей передбачує витратити проєкт, тим більше голосів киян він має отримати.

Голосування за проєкти триватиме з 8 травня по 7 червня. Проєкти-переможці реалізують під контролем їхніх команд вже наступного року.

Історія Громадського бюджету

З кожним роком Громадський бюджет стає все більш популярним. Минулоріч було визначено рекордну кількість переможців – 256 проєктів.

Також, була подана найбільша кількість заявок — 2208 проєктів на суму більш як мільярд гривень, а конкретно – 1 072 578 039 ₴.

Влітку 2016 року в Україні запрацювала платформа для цифровізації бюджету участі «Громадський проєкт». Київ бере участь у ній вже вчетверте, а крім столиці її використовують понад 90 муніципалітетів України. Платформа потрапила до фіналу World Smart City Awards, ставши єдиним учасником цієї премії від України.

Серед киян, що беруть участь у голосуванні, Громадський бюджет стає також популярнішим рік у рік. У порівнянні з першим бюджетом, кількість голосуючих збільшилася майже в чотири рази — з 50 813 до 191 714 осіб. Найбільш популярною категорією для голосування є «Освіта». Минулоріч у цій категорії було представлено 294 проєкти.

Існує можливість записатися до школи Громадського бюджету, яка вже допомогла більш, ніж 300 активним киянам підготуватися до участі в ініціативі.

Свіжі дописи

  • Новини

Російські окупанти атакували Запоріжжя: відомо про поранених

Російські війська атакували Запоріжжя ввечері 10 січня. Поранення отримали двоє людей. Про це повідомляє Рубрика,… Читати більше

Friday January 10th, 2025
  • Новини

Мінсоцполітики запускає онлайн-платформу про державну програму протезування

Міністерство соціальної політики України спільно з Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю запускають онлайн-платформу protez.msp.gov.ua  — на… Читати більше

Friday January 10th, 2025
  • Новини

У Львові переселенці з Донеччини організували вертеп

Напередодні різдвяних свят у мешканки модульного містечка пані Ірини Шелест з Краматорська виникла ідея створити… Читати більше

Friday January 10th, 2025
  • Новини

У Нацпарку на Одещині виявили птахів, забруднених мазутом

В Одеській області до Національного природного парку «Тузлівські лимани» прилетіли обмазані мазутом птахи. Про це… Читати більше

Friday January 10th, 2025
  • Новини

У “Дії” знову доступна послуга автоматичного відкриття ФОП

На порталі «Дія» відновлено автоматичну послугу з реєстрації фізичних осіб-підприємців (ФОП). Про це повідомив віцепрем’єр-міністр з… Читати більше

Friday January 10th, 2025
  • Новини

Канада у межах операції UNIFIER підготувала понад 43 тисячі українських військових

У 2025 році відзначається десята річниця започаткування операції UNIFIER — програми військового вишколу Збройних сил Канади для… Читати більше

Friday January 10th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.