Про це заявив міністр закордонних справ України Вадим Пристайко на засіданні Генеральної Асамблеї ООН під час розгляду питання "Ситуація на тимчасово окупованих територіях України", передає Укрінформ.
«Сильний голос Генеральної Асамблеї ООН залишається вирішальним елементом міжнародного тиску на Росію, аби змусити її дотримуватися міжнародного права та припинити її агресію проти України», – сказав міністр.
За його словами, сьогодні, коли ми збираємося відзначити 75-ту річницю Організації Об'єднаних Націй, ми спостерігаємо, як «один із постійних членів Радбезу ООН намагається анексувати та окупував частину території моєї країни та продовжує вбивати наших громадян».
18 лютого, нагадав Пристайко, Рада Безпеки ООН розглянула ситуацію на сході України – за кілька годин після жорстокого нападу російських окупаційних військ на українські позиції, внаслідок чого один військовий загинув та шестеро було поранено.
З 2014 року Генасамблея ухвалила сім резолюцій, у яких засуджується російська агресія та тимчасова окупація частини української території, зазначив міністр. За його словами, ГА підтвердила свою прихильність до територіальної цілісності України в межах міжнародно визнаних кордонів та відсутність будь-яких правових підстав для зміни статусу Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, а також однозначно визначила Росію як окупаційну державу й закликала її негайно припинити тимчасову окупацію території України.
20 лютого 2014 року, наголосив Пристайко, залишиться в підручниках з історії як день, коли постійний член Радбезу ООН приніс війну, смерть та руйнування в Україні.
За його словами, ці події стали «очікуваним результатом того, як міжнародна спільнота, включаючи ООН, дозволила одному зі своїх членів захопити території інших членів та повністю ігнорувати основи міжнародного права та безпеки, системи, розробленої 75 років тому».
Брак адекватної реакції та безкарність цих порушень «спричинили прецедент глобального масштабу – сьогодні ніхто з нас не може відчувати себе захищеним», додав міністр.
Раніше Пристайко відкриє дебати Генасамблеї ООН щодо ситуації на Донбасі.
До цього представник України в ООН зачитав постпреду Росії вірш та показав фото юнака, убитого в бою біля Золотого.
Офіційний Париж надав Україні дозвіл на удари по російській території за допомогою французьких ракет великої… Читати більше
Розвідка Сполучених Штатів частково розсекретила звіт, у якому йдеться про вбивства російськими спецслужбами політичних опонентів очільника Кремля… Читати більше
Міністерство внутрішніх справ у співпраці з Музеєм Голодомору оцифрувало та оприлюднило тисячі кримінальних справ, пов’язаних… Читати більше
Київський зоопарк став новою домівкою для рисі, на ім'я Степан, яка понад п'ять років жила… Читати більше
Посол Великої Британії в Україні Мартін Гарріс вручив престижну нагороду UK Women in Defence українським… Читати більше
До 91-х роковин Голодомору 1932–1933 років Український інститут національної пам'яті підготував соціальну рекламну кампанію, метою… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.