Новини

В Україні відзначають шості роковини розстрілів на Майдані

У період 18-20 лютого 2014 року в центрі Києва загинули близько ста осіб, кілька десятків зникли безвісти, більше тисячі дістали поранення, а сотні – були заарештовані та піддані тортурам.

Для припинення свавілля державних органів зранку 18 лютого 2014 року протестувальники організували ходу до Верховної Ради України, яка отримала назву «Мирний наступ». Громадяни вимагали від влади рішень для виходу з кризи і врегулювання ситуації в країні, насамперед обмеження повноважень президента України шляхом внесення змін до Конституції України. Працівники міліції, діючи за вказівками керівництва правоохоронного органу, спільно з «тітушками», грубо порушуючи чинне законодавство, застосовували надмірне насильство і використали вогнепальні набої та зброю, вчинивши жорстокий силовий розгін ходи.

Як наслідок, 18 лютого на вулицях Інститутській та Грушевського, Кріпосному провулку та Маріїнському парку загинуло 23 людини, а 509 отримали тілесні ушкодження, з них 37 – тяжкі, 85 – середньої тяжкості.

Загалом у період з 18 по 20 лютого 2014 року в центрі Києва загинули близько ста осіб – Герої Небесної Сотні, а також 13 силовиків. Кілька десятків зникли безвісти, більше тисячі дістали поранення, а сотні – були заарештовані та піддані тортурам.

У вересні 2014 року, вже після повалення злочинного режиму, Україна відкрила кримінальне провадження щодо розслідування злочинів на Майдані. Проте, притягнення до відповідальності ймовірних організаторів та виконавців розгону Майдану – справа надзвичайно складна, адже значна частина з них утекла за кордон, зокрема до Росії.

20 лютого 2019 року Генпрокуратура заявила, що фактично завершила розслідування розстрілу активістів у Києві. Комісія експертів на підставі 988 томів слідства дійшла висновку, що загибель та поранення учасників Євромайдану прямо пов'язані з рішеннями і діями експрезидента Віктора Януковича, ексголови СБУ Олександра Якименка та його підлеглих.

Однак, від 20 листопада 2019 року Генеральна прокуратура внаслідок реформи втратила повноваження розслідувати ці кримінальні провадження і почала передавати справи до ДБР. Бюро має отримати 50 справ Майдану, ще близько 40 справ Офіс генпрокурора передасть Національному антикорупційному бюро.

Свіжі дописи

  • Новини

На двох патрульних катерах, які передала Естонія “Ірпінь” та “Рені” підняли прапори ВМС ЗСУ

На двох патрульних катерах, переданих від Естонії, з нагоди включення їх до складу національного флоту… Читати більше

Thursday May 2nd, 2024
  • Новини

У Києві презентували освітню платформу для допомоги учням “ПОВІР”

У столиці для допомоги школярам у подоланні освітніх прогалин та втрат презентували платформу "ПОВІР". Пілотний… Читати більше

Thursday May 2nd, 2024
  • Новини

Присвячена очищенню Чорного моря від російських кораблів: Укрпошта випускає нову марку

АТ "Укрпошта" випускає нову марку "русскій воєнний флот – до дна!" із зображенням уражених ворожих… Читати більше

Thursday May 2nd, 2024
  • Новини

Ворог протягом квітня застосував проти України сотні різних ракет та тисячі керованих авіабомб, – Зеленський

Протягом квітня проти України російська федерація застосувала сотні різних ракет й тисячі керованих авіабомб (КАБ).… Читати більше

Thursday May 2nd, 2024
  • Новини

“F-16 після Великодня”: у Повітряних силах ЗСУ уточнили заяву

Українцям потрібно набратися терпіння щодо постачання бойових літаків F-16. Про передачу винищувачів буде повідомлення офіційно… Читати більше

Thursday May 2nd, 2024
  • Новини

Президент розповів про Глобальний саміт миру: запрошені країни усіх континентів

15-16 червня у швейцарському Бюргенштоці, поруч з містом Люцерн, пройде майбутній Глобальний саміт миру. Про… Читати більше

Thursday May 2nd, 2024

Цей сайт використовує Cookies.