Про це йдеться у доповіді "Гібридна війна Росії в Україні", оприлюдненій турецьким Фондом політичних, економічних та соціальних досліджень (SETA), передає Укрінформ.
"Короткостроковий інтерес Росії полягає у продовженні конфлікту, щоб чинити постійний тиск на країну та її керівництво, щоб дестабілізувати Україну та ускладнити управління нею. У довгостроковій перспективі йдеться про перетворення війни на Сході України в заморожений конфлікт, як в Абхазії, Південній Осетії та Придністров'ї. Таким чином Москва може заблокувати вступ України до ЄС та НАТО", – йдеться у доповіді.
У документі в хронологічному порядку викладено події в Україні з кінця 2013 року: Революція гідності, анексія Росією Криму – до кінця 2018 року.
"Ця сама тактика, після адаптації до профілю країни, може бути використана агресором для дестабілізації іншої держави", – йдеться в документі.
Зазначається, що окрім війни РФ використовує як політичну зброю джерела енергії, веде широкомасштабну кібервійну, а також масштабну пропагандистську кампанію, що має на меті, зокрема, послаблення державного устрою України.
У висновку зазначається, що протидія України у гібридній війні, розв'язаній проти неї Росією, зробила країну сильнішою, проте Києву слід і надалі посилювати державні інституції, виявляти та ліквідувати недоліки в різних сферах, зменшувати залежність від третіх держав щодо використання природних ресурсів та окремої продукції, посилювати та модернізувати збройні сили, створити кваліфіковану структуру проти кіберзагроз.
Водночас, у протидії гібридним загрозам, на думку турецьких експертів, доцільним є створення органу, відповідального за виявлення недостовірних новин, встановленні тих, хто ці новини поширює, інформуванні громадськості про такі дії і надання правдивої інформації.
Нагадаємо, що НАТО вимагає, щоб Росія вивела війська з Донбасу.
Речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий заявив, що у відомстві нема підтверджень про затримання… Читати більше
Цю інформацію спростував Національний банк України, назвавши її “недостовірною та маніпулятивною”. Про це пише “Рубрика”.… Читати більше
Європейський Союз здійснив перший платіж в обсязі 3 мільярди євро із власної частини кредиту "Групи… Читати більше
“Рубрика” розповідає, як це працює. У чому проблема? Фронтові автомобілі — це завжди про збереження… Читати більше
Ворожі дрони в ніч на 10 січня атакували Україну. Рятувальники показали наслідки ворожого обстрілу Києва… Читати більше
З 6 січня в Україні стартував благодійний проєкт “Піклування без кордонів: безкоштовна стерилізація котів та… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.