Про це повідомив голова парламентської фракції "Голос" Сергій Рахманін в ефірі "Свобода слова" на ICTV.
"План подальшої деокупації, реінтеграції тимчасово окупованих територій означає, що єдиною можливою передумовою будь-яких подальших перемовин і дій є припинення вогню."
За словами лідера "Голосу", без довгострокового припинення обстрілів, будь-які обіцянки приречені на "політичну смерть".
Для того, щоб почати якісь дії щодо деокупації, необхідно, щоб протягом року або, щонайменше, півроку на Донбасі не було вогню.
Відповідно, вважає Рахманін, має відбутись припинення бойових дій на рік чи два.
Після того, як відбудеться довгострокове припинення обстрілів на лінії розмежування, мають початись перемовини за участі посередників ( ОБСЄ чи ТКГ) щодо створення демілітаризованої зони.
"Її параметри, координати можуть уточнюватися, але напевно, це має бути смуга завширшки щонайменше у 2,5 км. Припинення бойових дій з обопільної згоди має тривати щонайменше два роки. Причому, в разі порушення умов, створюється тимчасова адміністративна смуга", – пояснив Рахманін.
Водночас, вважає політик, контролювати цю смугу зі свого боку мають українські прикордонники. Між сторонами в цій демілітаризованій зоні можуть діяти міжнародні спостерігачі чи поліцейська місія.
"Це означає, що на тимчасовій адміністративній смузі на стаціонарній основі впродовж деякого часу створюється певна зона безпеки, де паралельно ведуться перемовини".
Наступний крок плану – розвиток економічної привабливості прикордонних областей Донбасу та Криму.
"Ці звільнені території мають отримати найбільший режим економічних преференцій. Точно не йдеться про вільну економічну зону, тому що ця модель в Україні не працює, але про певні пільги, які надаються державою, створення нових робочих місць, додаткових умов для інвесторів, щоби створити зразкові економічні зони", – розповів голова фракції.
Подальшим пунктом плану є дипломатичні перемовини щодо окупованого Росією Криму. Як вважає Рахманін, для цього необхідно ухвалити закон про тимчасово окуповані території. У ньому "через кому мають бути Крим і Донбас".
Також "Голос" наголошує на необхідності реформування ЗСУ, що дуже складно реалізувати в умовах війни.
Окрім цього, потрібно уточнити виборче законодавство та законодавство, що стосується осіб, постраждалих внаслідок бойових дій.
Втілення такого плану може зайняти приблизно п'ять років. Повноцінно представити зазначений концепт фракція планує на наступному тижні. При цьому Рахманін наголосив, що це не остаточна версія, а ідея плану полягає якраз у тому, що він може корегуватись.
Також голова парламентської фракції додав, що для втілення такого плану необхідна підтримка більшості Верховної Ради.
У Львові запрацював центр рекрутингу 38 окремої бригади морської піхоти 30 корпусу морської піхоти Військово-морських… Читати більше
Кабінет Міністрів України затвердив постанову про реалізацію експериментального проекту щодо створення, впровадження та забезпечення функціонування… Читати більше
Прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу заявив, що уряд схвалить угоду про припинення вогню з ліванським угрупованням… Читати більше
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський провів переговори з українським колегою Андрієм Сибігою. Київ запевнив… Читати більше
У Великій Британії в понеділок, 25 листопада, у віці 112 років помер найстаріший чоловік у… Читати більше
Федеральний канцлер Австрії Карл Негаммер запропонував обраному президенту США Дональду Трампу Австрію як місце для… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.