Вона передбачає збільшення внутрішнього валового продукту на 40% за п'ять років, створення 1 млн робочих місць і залучення $50 млрд прямих іноземних інвестицій.
Для залучення інвестицій, на думку відомства, Україна повинна зосередитися на створенні ефективних ринків, у тому числі землі, капіталу, праці, вищої освіти, медичних установ, вантажних і пасажирських залізничних перевезень, енергетики.
Крім того, держава планує вкластися в розвиток інфраструктури: будівництво доріг, розширення залізничного доступу до портів, електрифікацію залізниць, розвиток річкового транспорту (в тому числі модернізацію Дніпровського каскаду).
Ще один важливий напрям – стимулювання банківського кредитування і страхування, а також впровадження ефективних інструментів управління державними фінансами, як-от нова митниця, податкова, фінансовий моніторинг, фінансовий контроль.
Для залучення інвесторів держава планує використовувати механізм державно-приватного партнерства, концесій. Також повинна нарешті стартувати велика приватизація. Перші п'ять великих підприємств уряд планує продати вже в 2020 році. Їх покупці зможуть отримати "податкові канікули": звільнення від податку на прибуток на 5 років за умови інвестицій на суму від 10 млн доларів. Водночас інвестор повинен виконати інвестиційні умови: зберегти профіль підприємств, включених у ланцюжок високотехнологічної доданої вартості.
Для великих інвестиційних проєктів (більш ніж 100 млн доларів) уряд планує ввести спеціальну програму з координації, супроводу та підтримки інвесторів ("інвестиційна няня").
Уряд планує розвивати індустріальні парки.
Зараз їх 43, зокрема сім створено за останній рік.
У Мінекономіки вважають, що тільки на підставі цих парків можна залучити до 5 млрд доларів інвестицій та створити 50-100 тисяч робочих місць.
"У сукупності драйвери інвестицій і зростання повинні забезпечити досягнення мети в 40% зростання економіки. Для того, щоб ця амбітна програма зростання економіки через інвестиції запрацювала, нам потрібно тримати темп. Президент, уряд, парламент і місцеві органи самоврядування повинні продовжити працювати єдиною командою", – заявив міністр.
Раніше Милованов перерахував топ-4 найуспішніших сектора української економіки.
У переддень третьої річниці повномасштабного російського вторгнення, у самому серці Стамбула, на площі Шішхане, відбувся… Читати більше
В Україні зняли освітній серіал про технології, що дозволяють під час знеструмлень залишатися на зв’язку.… Читати більше
Перша віцепрем'єр-міністерка - міністерка економіки України Юлія Свириденко заявила, що на тимчасово окупованих територіях України… Читати більше
В Запорізькому училищі створили колекцію одягу зі скіфськими мотивами. 12 лютого у Парижі сукні представили… Читати більше
Британська розвідка спростувала слова глави кремля володимира путіна про те, що війська рф нібито перейшли… Читати більше
СБУ за три роки війни викрила 102 агентурні мережі ворога. Деякі з них готували замахи… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.