На думку Йованович, Україна — як і будь-яка інша країна в світі — не зможе впоратись без міжнародної підтримки, передає Голос Америки.
"Декілька місяців тому президент Зеленський в інтерв'ю журналу TIME сказав: "я не покладаюсь на жодну країну. Ми маємо рухатись самі". Але важливо те, що більшість країн, взагалі-то всі країни, не можуть впоратися самостійно. Я не вірю, що Сполучені Штати – зі всіма нашими перевагами, зі всією нашою потужністю і ресурсами можуть довготривало рухатись самі та бути успішними.
Саме тому ми збудували мережу союзників та партнерів у всіх регіонах – і у сфері безпеки, і в економіці або політиці – тому що ми це розуміємо. Я думаю, Україна це розуміє також – і думаю, вона буде тягнутись до США. І на щастя, в нас і надалі є двопартійний консенсус про підтримку України – це важливо для України, і це необхідно для нас та наших інтересів, бо Росія нас там випробовує".
Також дипломатка висловила переконання, що Сполученим Штатам не слід очікувати блискавичних результатів, і продовжувати підтримувати Україну та інших союзників надалі.
"Згадайте, де були США за 25-30 років після оголошення незалежності, – наша країна була в біді", – сказала Йованович. "Джефферсон хвилювався, чи ми зможемо впоратись. І подумайте про пострадянські країни – багато з них, в тому числі Україна, яка воює з Росією, теж думають, чи зможуть вони впоратись. Але оскільки ми сприймаємо це через прискорену хронологію, то думаємо: "Чому це досі не закінчилось? Чи вони дійсно потребують далі отримувати допомогу?" Я думаю, ми маємо дотримуватись цього. Має бути більше дій, ніж до цього".
У своїй вступній промові Йованович виступила з критикою Державного департаменту та теперішньої політики керівництва США.
"Наразі Державний департамент – у халепі. Вищому керівництву бракує політичного бачення, моральної ясності та лідерства. Політичний процес замінився рішеннями зверху, які майже не обговорюються. Вакансії на всіх рівнях залишаються назаповненими, і наші співробітники дедалі частіше замислюються, чи безпечно висловлювати занепокоєння щодо політики навіть за закритими дверима.
Ми маємо бути принциповими, послідовними й гідними довіри. Прямо кажучи: аморальна і побудована на здогадках зовнішня політика, що підміняє довіру на погрози, страх і нерозуміння, не може працювати довго. Те, що колись було немислимим, скоро може стати неминучим. Що наші союзники, які мають стільки ж прав діяти у власних інтересах, як і ми, почнуть шукати надійніших партнерів. Партнерів, чиї інтереси можуть не збігатись із нашими".
Президент США Дональд Трамп зі свого боку критикував Марі Йованович.
"Де б не з'явилась Марі Йованович, ставало гірше. Вона розпочала у Сомалі – як там все вийшло? Перейдемо до України – її президент несхвально відгукувався про неї під час нашої з ним другої розмови. Президент має повне право призначати послів", – твітував президент США про Йованович у листопаді 2019-го року.
У фіналі дитячого пісенного конкурсу "Євробачення", що відбувся сьогодні в іспанському Мадриді, перемогу здобула Грузія.… Читати більше
Від початку 2024 року 22 тисячі українців отримали ваучери на навчання за державний кошт і… Читати більше
Рожеві фламінго Київського зоопарку розпочали свій щорічний зимовий відпочинок. Про це повідомляє КП «Київський зоопарк», пише… Читати більше
Сьогодні на базі одного з навчально-тренувальних центрів Збройних сил Республіки Польща перша група добровольців «Українського… Читати більше
На стадіоні "Батумі-Арена" в однойменному грузинському місті відбувся матч п'ятого туру Ліги націй УЄФА, між… Читати більше
Північна Корея передала росії ракетні та артилерійські системи великої дальності. Йдеться про щонайменше 50 самохідних… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.