Про це йдеться у заяві президента Асоціації міжнародних автоперевізників України Леоніда Костюченка, у відділі комунікації поліції Києва.
Як заявив Костюченко, акція протесту спрямована на "подолання кризи в галузі, забезпечення права на працю та стабільну роботу".
З цією метою перевізники вимагають врегулювати ситуацію з видачею дозволів на перевезення та перевірками документів на вантаж під час їх оформлення, скасувати електронне бронювання всіх видів дозволів на перевезення вантажів територією іноземних держав, а також забезпечити громадський контроль використання та повернення дозволів.
"Електронне бронювання (дозволів) не має нічого спільного з можливістю бізнесу планувати свою роботу та виконувати укладені контракти. Процедура бронювання має бути скасована до завершення тестування електронного бронювання на прикладі універсальних дозволів Республіки Польща", – заявили в АсМАП.
На думку перевізників, через дію програми е-бронювання "утворилися багатоденні черги на кордоні і скоротилася кількість міжнародних рейсів більш ніж на 5 тисяч".
Перевізники вимагають забезпечити унормування попереднього розподілу "дефіцитних" дозволів, прийняти зміни до наказу Мінтрансу №757, яким встановлено порядок видачі дозволів, розробити механізм та розпочати розподіл італійських, австрійських, румунських, угорських (без сплати податку), турецьких (порожніх) та фінських дозволів (в/з третіх країн), а також передбачити резерв 5% дозволів для нових учасників ринку.
В АсМАП вимагають провести переговори з урядами іноземних країн щодо збільшення квоти дефіцитних дозволів на здійснення міжнародних автомобільних перевезень. Зокрема йдеться про Польщу, Румунію, Австрію, Угорщину та низку інших країн.
"(Вимагаємо) забезпечити вирішення питання з великими чергами на західному кордоні на виїзді з України (особливо в пунктах пропуску Ягодин, Краковець, Рава-Руська) на державному рівні та запровадити спільний митний та прикордонний контроль з службами суміжних країн".
"Встановити відповідальність вантажовідправника за перевантаження транспортного засобу. Унеможливити безпідставне повторне зважування транспортного засобу на дорогах України та у пунктах пропуску", – заявляють перевізники.
В АсМАП також закликали владу розробити та прийняти "Програму будівництва та облаштування стоянок для вантажних транспортних засобів на 2020-2025 роки", зокрема на міжнародних та національних транспортних мережах.
Як заявив Костюченко у коментарі "112 Україна", у січні 2020 року у порівнянні з минулим роком не було здійснено 5200 поїздок.
"Втрати по зарплаті перевізників склали за січень місяць близько 28 млн грн. Окрім того держава втратила з плати в бюджет 32 млн, це тільки без податку на прибуток", – заявив Костюченко.
За даними Нацполіції, у зв'язку із запланованим проведенням масових акцій у центрі Києва посилено заходи безпеки.
Фінська авіакомпанія Finnair оголосила, що змушена скасувати майже 300 рейсів у грудні через акцію протесту… Читати більше
Очільник Кремля володимир путін підписав законопроєкти про заборону "пропаганди чайлдфрі", тобто відмови від народження дітей та… Читати більше
У грецькому місті Мандра комуністи напали на акцію українців, присвячену вшануванню пам’яті жертв Голодомору. Україна… Читати більше
10 українських компаній взяли участь в NEDS — це оборонно-безпекова виставка, яка проходить в Роттердамі… Читати більше
АТ "Укрзалізниця" запускає з 15 грудня прямий щоденний поїзд № 9/10 сполученням Київ – Будапешт,… Читати більше
В ніч на 23 листопада у столичному готелі відбулася смертельна стрілянина. Поліція Києва розпочала кримінальне… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.