Про це стало відомо на пленарному засіданні Верховної Ради.
Підтримали звільнення Бабак 266 нардепів, з яких 221 – зі "Слуги народу".
Фракція "Європейська солідарність" не голосувала за звільнення Бабак, бо "не почула причин звільнення міністерки".
"Батьківщина" закликала сприймати виступ Бабак у Верховній Раді як заяву про злочин.
Водночас, за словами Бабак, заява про звільнення – її особисте рішення. 16 січня Альона Бабак написала заяву про звільнення. Її відставку пояснювали тим, що міністерка "не справлялася, не делегувала повноваження".
На засіданні Верховної Ради Альона Бабак заявила, що у будівельній галузі України панує корупція, і різні клани намагаються зберегти сфери свого впливу, але порадіти з її звільнення у злопихателів не вийде.
"Я попросила це слово для того, щоб сказати тим людям, яких я би назвала злопихателями у будівельній сфері, які обплутали її як спрут, і, думаю, хотіли би радіти на моїх кістках після мого звільнення: "Не вийде!".
Не вийде тому, що те, що розпочато цим урядом, Міністерством розвитку громад, Офісом президента по боротьбі з корупцією у будівельній галузі, у сфері архітектурно-будівельного контролю розпочато і не має зворотного шляху.
Те, що іду я з цієї посади не означає, що президент припинив боротьбу з вами. Вся система запущена. Бійтеся! Вам не буде місця в будівельній галузі".
За словами Бабак, наразі правоохоронці "розпочали системну боротьбу з тими, хто сьогодні через різні клани намагається розгойдати ситуацію як в Офісі президента, так і в уряді, і спекулюють на цьому".
Вона також розповіла, що зараз корупціонери через "підставні організації типу "Стоп свавілля", "Громадська правда" намагаються звільніти людей в Держархбудінспекції. Також певні люди продовжують працювати у системі ДАБІ і "писати кляузи, щоб залишити сферу свого впливу". Інші – "через бандюків" погрожують людям, щоб вони не виходили на роботу.
За словами Бабак, за всіма цими людьми сьогодні "слідкують належним чином".
Міністр також додала, що з нею розпочали боротьбу у пресі через анулювання дозволів на будівництво на вулицях Вільшанській і Гоголівській у Києві. Також, за її словами, ці люди планують розпочати будівництво біля "Палацу Україна" на вулиці Івана франка. Але, Бабак переконана, що "друзі-кияни не будуть стояти осторонь".
Вона подякувала за довіру парламенту, президенту і уряду, але просила відпустити її "з богом".
За словами Бабак, заяву на звільнення вона написала сама, за власним бажанням, без тиску, "бо так є необхідно і важливо на даний момент". Вона також додала, що наразі правоохоронці її захищають і вивчають усі ті "факти, про які вона повідомила, усі документи і заяви від людей, на яких чинився тиск".
Уряд Японії у п'ятницю, 10 січня, ухвалив нові санкції проти росії через війну в Україні.… Читати більше
Ці вихідні обіцяють бути незвично теплими для зими, подекуди з незначними опадами. Пропонуємо ознайомитися з… Читати більше
Кабінет Міністрів України 10 січня спростив процедуру надання статусу критично важливих для економіки операторів газорозподільних… Читати більше
Таку заяву буцімто озвучив кандидат у канцлери Німеччини від ХДС/ХСС Фрідріх Мерц під час виступу… Читати більше
Календарі на 2025 рік, призначених для збору коштів, випустили в Італії та Португалії. Їх було… Читати більше
Верховний Суд України визнав приготування кальянів у ресторанах стимулюванням продажу тютюнових виробів, попри те що… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.