Рада повертається до роботи: що розглянуть цього тижня
Український парламент на цьому пленарному тижні 4-7 лютого може попередньо схвалити внесення змін до статті 76 і 77 Конституції України про зменшення конституційного складу Верховної Ради і закріпленні пропорційної виборчої системи (законопроект №1017) та направити його до Конституційного суду для отримання висновку щодо відповідності законопроекту статтям Конституції.
Як випливає з попереднього порядку денного, оприлюдненого на сайті Верховної Ради, профільні комітети пропонують народним депутатам також продовжити роботу над іншими законопроектами про внесення змін до Основного закону, за якими Конституційний суд вже дав свої висновки. Зокрема, це внесення змін до Конституції, що закріплюють повноваження президента створювати незалежні регуляторні органи, Національне антикорупційне бюро, призначати на посаду та звільняти з посад директора НАБУ і директора державного бюро розслідувань (№1014) та внесення змін до ст.93 Конституції про законодавчу ініціативу народу (№1015).
За 5 місяців Рада ухвалила майже 160 законів
У січні 359 нардепів відвідали всі шість пленарних засідань Ради
У попередньому порядку денному – також законопроекти №1016 про внесення змін до Конституції України щодо уповноважених Верховної Ради і №1027 про внесення змін до ст.81 Конституції про додаткові підстави дострокового припинення повноважень народного депутата. Ці законопроекти Верховній Раді пропонується розглянути у вівторок.
На порядку денному на вівторок також звільнення Олени Бабак з посади міністра розвитку громад і територій та призначення Дениса Шмигаля віце-прем'єр-міністром – міністром розвитку громад і територій.
Як відомо, затверджує порядок денний пленарних засідань погоджувальна рада керівників фракцій і груп. Її засідання відбудеться в понеділок.
Нагадаємо, третя сесія Верховної Ради дев'ятого скликання відкриється у вівторок, 4 лютого.
Президент України Володимир Зеленський зареєстрував у парламенті законопроект №1017 як невідкладний 29 серпня 2019 року.
Верховна Рада попередньо схвалила і направила в КС законопроект №1014 3 вересня 2019 року.
Зазначимо, що з лютого у Верховній Раді перестануть зачитувати депутатські запити.
Повідомлялося, що партіям, які пройшли в Раду, з бюджету відшкодували майже пів мільярда витрат на виборчу кампанію.
Раніше КВУ назвав 5 маніпуляцій у заявах Разумкова.
Нагадаємо, що у КВУ заявили, що ОПЗЖ і "Батьківщина" пропустили найбільше засідань Ради.
При цьому, Верховна Рада ігнорує законопроекти опозиції.
Також Разумков заявив, що наслідки для кнопкодавів будуть неприємними. Зеленський підписав закон про відповідальность депутатів за кнопкодавство. Він набув чинності 16 січня.