Зараз тривають ретельні дослідження і вивчення ситуації. Все, що потрібно знати про вірус, його поширення та способи захисту, зібрали нижче.
Передусім це зоонозна інфекція. Тобто їхнім природним резервуаром є тварини: пальмові цевети, кажани, навіть кобри. Коронавіруси також РНК-віруси, тому мають високу частоту мутацій і швидко змінюються, в тому числі стають патогенними для людей.
Такі коронавіруси вперше були ідентифіковані в середині 1960-х років. Разом з новим штамом коронавірусу, який зараз активно поширюється в Китаї та інших країнах, їх існує вже сім.
Так, за словами екс-міністра охорони здоров'я Уляни Супрун, коронавірус не вперше вбиває людей. Так, у 2002-2003 лютував SARS-CoV (Важкий гострий респіраторний синдром або ТОРС), тоді захворіло 8 тисяч осіб, 774 – загинуло.
У 2012 році штамом MERS-CoV (Близькосхідний коронавірусний респіраторний синдром) заразилося 2500 людей з 25 країн, близько 35% загинуло.
Новий штам коронавіруса 2019-nCOV прийшов з китайського міста Ухань в грудні 2019 року. При цьому більшість заражених – відвідувачі ринку в Ухані, де продаються, як живі, так і неживі тварини.
Супрун пише, що випадків зараження насправді більше, оскільки у багатьох людей вірус проявляє себе легкими респіраторними симптомами.
"Лікарі повідомляють, що одужання в основному залежить від імунітету людини. Поки відомо, що люди, які померли внаслідок зараження вірусом, мали проблеми зі здоров'ям, зокрема, слабкий імунітет", – стверджує медик.
При цьому серед померлих в основному літні люди з важкими захворюваннями – цироз печінки, гіпертонія, цукровий діабет або хвороба Паркінсона.
Вірус викликає важку пневмонію. Його головними симптомами є кашель, лихоманка і утруднення дихання. Експерти вважають, що інкубаційний період триває близько двох тижнів.
При цьому новий коронавірус почав передаватися не тільки від заражених тварин до людини, але і від людини до людини.
Вакцини від нового штаму коронавіруса поки не існує – вона поки що на ранній стадії розробки. Центри з контролю і профілактики захворювань розробили свої рекомендації:
Якщо у вас є симптоми ГРВІ, Супрун радить:
Тим же українцям, які перебувають десь поблизу зони поширення вірусу, варто дотримуватися правила:
Крім того, у деяких пацієнтів може бути лихоманка, наприклад, у дуже молодих або літніх людей, людей з ослабленим імунітетом або приймають жарознижуючі препарати.
Головними симптомами та ознаками хвороби є: лихоманка з симптомами ураження нижніх дихальних шляхів, якщо людина за 14 днів до цього подорожував в Китай, чи мав тісний контакт з людиною, яка хвора і обстежується на факт інфікування вірусом nCoV.
За словами експерта, можна заразиться при "тісному контакті": перебування в межах приблизно 2 метрів, або в межах однієї кімнати, або в зоні догляду за інфікованим хворим протягом тривалого періоду часу, не надягаючи рекомендованих засобів індивідуального захисту (наприклад, халати, рукавички, респіратор, захист очей) Також тісний контакт може включати відвідування зони очікування або кімнати медичного обслуговування, де перебував хворий.
Прямий контакт з виділеннями від хворого, інфікованого новим коронавірусів (наприклад, при кашлі), перебуваючи без засобів індивідуального захисту.
Раніше повідомлялося, що у Китаї ізолювали три багатомільйонні міста через коронавірус.
Коронавірус дістався Австралії та Малайзії, а у Китаї вже 1300 інфікованих та понад 40 померлих.
Також в Європі підтвердили перші випадки зараження коронавірусом.
В Україні створили оперативний штаб через загрозу поширення коронавірусу.
Повідомлялося, що в Україні зафіксовано 3 випадки підозри на коронавірус.
"Прямого авіасполучення з Уханем немає, але є з Китаєм. Сьогодні прибув літак з міста Санья і санітарні підрозділи МОЗ прийняли цей літак", – сказав на брифінгу очільник Центру громадського здоров'я Ігор Кузин, передає "РБК-Україна".
Перевірку проводять працівники санітарно-карантинного підрозділу «Лабораторний центр на повітряному транспорті МОЗ України».
Пасажирів з Китаю опитують, з'ясовують, чи не скаржаться вони на погане самопочуття, чи звертались до лікаря.
"Після установки трапа першим на борт судна підіймається черговий, оцінює за клініко-епідеміологічними даними ситуацію і, в разі відсутності на борту хворого/підозрілого на інфекцію, дає дозвіл на продовження обслуговування пасажирів, розвантаження вантажу тощо. У разі підтвердження – дає вказівку встановити судно на санітарне місце стоянки", – розповіли в аеропорту для "Інтерфакс-Україна".
Всесвітня організації охорони здоров'я поки не вводить обмежень на переміщення людей і товарів через кордони через спалах коронавірусу.
У той же час, з огляду на осередок поширення коронавірусу, китайська поштова служба China Post пообіцяла приділяти особливу увагу посилкам, які проходять через відділення в місті Ухань.
Поки медики припускають, що посилки з Китаю не становлять загрози для людей: немає ніяких доказів, що через них можна заразитися коронавірусом 2019 nCoV.
«Ми можемо очікувати, що кількість випадків буде рости найближчим часом. І для того, щоб краще бути підготовленими до надзвичайної ситуації, в кожній країні працюють міжнародні медико-санітарні правила, за якими країна зобов'язана відзвітувати ВООЗ про будь-який випадок, незалежно від того, чи є він підтвердженим», — заявив журналістам глава представництва ВООЗ в Україні Ярно Хабіхт.
Лікар-педіатр Євген Комаровський запевняє, що посилки з Китаю, незважаючи на коронавірус, можна отримувати. Про це він повідомив на своїй сторінці в Instagram.
Лікар зазначив, що найчастіше запитання, пов'язане з коронавірусом, є таке: "Чи можна без побоювань отримувати посилки (товари) з Китаю?"
"По-перше, ймовірність того, що вірус зможе існувати поза організмом ссавців понад дві доби, мізерно мала. По-друге, шансів отримати саме через предмети інфіковану дозу вірусу дуже мало, навіть теоретично (інфікуюча доза – кількість мікроорганізмів, потенційно здатних спричинювати захворювання)", – написав Комаровський.
З огляду на це лікар констатував: "Посилки з Китаю отримувати можна!"
У столиці на фасаді Міністерства закордонних справ України з’явилася нова мініскульптура — "Щедрик". Вона присвячена… Читати більше
Перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький повідомив, що патрульні поліцейські з 21 грудня… Читати більше
На всіх ділянках фронту зараз особливо необхідні маскувальні сітки та окопні свічки. Запорізькі волонтери розпочали… Читати більше
Офіс омбудсмена України працює над тим, щоб російську федерацію виключили з усіх міжнародних інституцій з… Читати більше
Посол України в Польщі Василь Боднар заявив, що більше за тисячу заяв надійшло до Українського… Читати більше
Поліція столиці викрила двох чоловіків, які представляючись колишніми військовими Збройних сил, просили гроші у перехожих біля… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.