Про це сказав гендиректор Київського міжнародного інституту соціології Володимир Паніотто у коментарі "УП".
Паніотто наголосив, що у дослідженні Кабміну не враховано дані реєстру ЦВК, які зокрема використовують соціологи. Згідно з цим реєстром, в Україні більше 35,4 мільйонів виборців. Тобто тих, хто старше 18 років.
Населення молодше 18 років становить приблизно 20%. Якщо рахувати, виходить загальна кількість українців не 37 млн, а 42 млн. Це значна різниця. Водночас Паніотто зазначив, що в реєстр виборців занесені і українці, які можуть перебувати за кордоном (урядом не досліджувались).
"Вони (дослідники з уряду) ж не отримують вікову структуру, статево-вікову структуру. Вони її просто взяли в Держкомстаті, а в Держкомстаті вона отримана за даними перепису, який відбувся майже 20 років тому.
Все інше, в тому числі вікова структура, – вона отримана шляхом перерахунків. Тому невідомо, наскільки ці перерахунки надійні. Перепису цікаво було б це перевірити.
Точність (дослідження уряду) – 2,8%. Це приблизно 1 млн. Точність плюс-мінус 1 млн як для такої швидкої оцінки – це теж більш-менш нормально. Якщо коротко, я сказав би, що я всіляко вітаю отримання даних, вони дуже корисні. Але категорично не погоджуюся з тим, що це означає, що можна не проводити перепис. Перепис відповів би на багато інших питань і показав би ширші аспекти".
Соціолог Ірина Бекешкіна також заявила, що проведений електронний перепис населення в Україні не замінить справжнього перепису.
"Перш за все, потрібно подивитися методику оцінки чисельності населення. Питання в тому, наскільки вона дозволяє охопити все населення. Чи всі жителі країни враховані в реєстрах, які використовувалися. Наприклад, можна взяти дані по мобільних телефонах. Так, вони є у багатьох, але не у всіх. Добре, можна тоді взяти дані з Пенсійного фонду. Але і це не дає гарантій, адже не всі, у кого немає мобільних телефонів, обов'язково є пенсіонерами. До того ж, у нас чимало переселенців, зареєстрованих на старому місці проживання. Тому у мене є підозри, що частина населення просто була не врахована", – зазначила Бекешкіна.
На її думку, нинішня чисельність населення України не менше 37 млн людей.
"Як мінімум, населення в Україні не менше 37 млн. Тут питання – скільки людей не врахували? Це стосується тих же пенсіонерів на окупованих територіях, які отримують пенсії. Врахували їх чи ні? Не варто забувати і про те, що чимало людей виїхали в Росію. Завдання підрахунку населення залишається досить складним. Звичайно, добре, що хоч щось підрахували. Але цей підрахунок не замінить справжнього перепису – дійсно дуже складної процедури", – підкреслила соціолог.
Нагадаємо, 23 січня на брифінгу міністр Дмитро Дубілет озвучив результати оцінки наявного населення України станом на 1 грудня 2019 року. Згідно з ними, в Україні без урахування окупованих територій та громадян, які живуть за кордоном, проживає 37 мільйонів 289 тисяч осіб.
Кіт Келлог, якого обраний президент США Дональд Трамп вирішив призначити спеціальним посланцем щодо України, прагне… Читати більше
Гендиректор «Укрпошти» Ігор Смілянський висунув пропозицію створити марку «Будапештський меморандум — це х…я» після інтерв’ю… Читати більше
9-річний Роман Олексів, який отримав опіки 45% поверхні тіла внаслідок ракетного удару рф по Вінниці… Читати більше
Операція ЗСУ, яка триває п'ять місяців на території Курської області рф, суттєво змінює всю оперативну… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський візьме участь у зустрічі у форматі "Рамштайн", яка відбудеться вже завтра,… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Еміром Катару шейхом Тамімом бін Хамадом Аль… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.