Новини

Опитування: половина ветеранів війни на Донбасі стикається з дискримінацією в суспільстві і бідністю

В Україні половина громадян, які воювали на Донбасі, після повернення з війни стикається з дискримінацією в суспільстві, бідністю й порушенням їхніх прав.

Про це свідчать дані опитування, яке провела Міжнародна організація з міграції (МОМ), пише DW.

"Половина ветеранів після повернення з війни на Донбасі стикається з дискримінацією в суспільстві. Кожен третій з них, хто мав роботу, всупереч закону втратили свої робочі місця. Доходи ветеранських родин менші, ніж в середньому по Україні", — зазначено у висновках дослідження.

Так, 49% опитаних ветеранів стикалися із хоча б одним випадком упередженого або несправедливого ставлення, третина опитаних зазнала цього в транспорті, 14% під час отримання медичних послуг, 11% — під час реєстрації на отримання пільг, 10% — під час надання ним адміністративних послуг в установах соціального захисту.

Причинами такого ставлення самі ветерани вважають нерозуміння населенням України того, що в державі триває збройний конфлікт. З цим погодилися 78% опитаних.

66% опитаних відчувають, що в цивільному житті їхні права порушуються, а кожен третій опитаний ветеран почувається відірваним від основної частини суспільства.

"Зайнятість є ключовим фактором реінтеграції ветеранів у цивільне життя", — наголосила менеджерка програм Міжнародної організації з міграції Тереза Розенфельд. За її словами, лише 67% опитаних учасників бойових дій на Донбасі після повернення з війни знайшли оплачувану роботу.

Причинами цього, згідно з даними дослідження, є пропозиції вакансій з низькими зарплатами, відсутність вакансій за кваліфікаціями ветеранів, а також дискримінація і вимагання додаткових документів про здоров'я під час оформлення на роботу.

Соціологи підсумували, що загалом учасники війни на Донбасі стикаються з байдужістю українського суспільства, дискримінацією та бідністю. Як наслідок, учасники бойових дій гостро відчувають несправедливість свого становища і перешкоди в адаптації до цивільного життя.

Висновки дослідження ґрунтуються на опитуванні, яке провели у межах проєкту "Життя після конфлікту: опитування про соціально-демографічних і соціально-економічних характеристиках ветеранів конфлікту на сході України та їх сімей". Проект реалізувався з липня по жовтень 2019 року і профінансований Євросоюзом.

Участь в опитуванні взяли 2530 респондентів у Київській, Львівській та Дніпропетровській областях України.

Свіжі дописи

  • Новини

Це “божевільна місія”: Угорщина виступила проти створення фонду НАТО на €100 млрд для України

Угорщина не братиме участі у фонді НАТО для України на 100 млрд євро, який запропонував створити генсек… Читати більше

Wednesday May 8th, 2024
  • Новини

В Індії затримали чотирьох людей: намагалися вербувати найманців для війни проти України

Правоохоронці Індії заарештували чотирьох людей, які займалися вербуванням найманців для відправки їх на війну проти… Читати більше

Wednesday May 8th, 2024
  • Новини

Остін: Наразі зарано говорити про ефект на полі бою від наданого Україні фінансування, на це потрібен час

Наразі "надто рано" говорити про ефект на полі бою від наданого Україні фінансування військової допомоги… Читати більше

Wednesday May 8th, 2024
  • Новини

Росіяни через Telegram намагаються вербувати латвійців для “шкідливої діяльності”, – Держбезпека Латвії

Російські спецслужби все частіше вербують латвійських громадян з метою шкідливої діяльності через месенджер Telegram. Про… Читати більше

Wednesday May 8th, 2024
  • Новини

Нам важлива позиція Угорщини, – Зеленський запросив Орбана на Глобальний саміт миру

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з прем'єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном і запросив його… Читати більше

Wednesday May 8th, 2024
  • Новини

Генштаб: минулої доби окупанти атакували на семи напрямках, загалом на фронті відбулося 121 боєзіткнення

Протягом доби 8 травня на передовій в Україні відбулось 121 бойове зіткнення, Сили оборони відбили 35 російських… Читати більше

Wednesday May 8th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.