Новини

Опитування: половина ветеранів війни на Донбасі стикається з дискримінацією в суспільстві і бідністю

В Україні половина громадян, які воювали на Донбасі, після повернення з війни стикається з дискримінацією в суспільстві, бідністю й порушенням їхніх прав.

Про це свідчать дані опитування, яке провела Міжнародна організація з міграції (МОМ), пише DW.

"Половина ветеранів після повернення з війни на Донбасі стикається з дискримінацією в суспільстві. Кожен третій з них, хто мав роботу, всупереч закону втратили свої робочі місця. Доходи ветеранських родин менші, ніж в середньому по Україні", — зазначено у висновках дослідження.

Так, 49% опитаних ветеранів стикалися із хоча б одним випадком упередженого або несправедливого ставлення, третина опитаних зазнала цього в транспорті, 14% під час отримання медичних послуг, 11% — під час реєстрації на отримання пільг, 10% — під час надання ним адміністративних послуг в установах соціального захисту.

Причинами такого ставлення самі ветерани вважають нерозуміння населенням України того, що в державі триває збройний конфлікт. З цим погодилися 78% опитаних.

66% опитаних відчувають, що в цивільному житті їхні права порушуються, а кожен третій опитаний ветеран почувається відірваним від основної частини суспільства.

"Зайнятість є ключовим фактором реінтеграції ветеранів у цивільне життя", — наголосила менеджерка програм Міжнародної організації з міграції Тереза Розенфельд. За її словами, лише 67% опитаних учасників бойових дій на Донбасі після повернення з війни знайшли оплачувану роботу.

Причинами цього, згідно з даними дослідження, є пропозиції вакансій з низькими зарплатами, відсутність вакансій за кваліфікаціями ветеранів, а також дискримінація і вимагання додаткових документів про здоров'я під час оформлення на роботу.

Соціологи підсумували, що загалом учасники війни на Донбасі стикаються з байдужістю українського суспільства, дискримінацією та бідністю. Як наслідок, учасники бойових дій гостро відчувають несправедливість свого становища і перешкоди в адаптації до цивільного життя.

Висновки дослідження ґрунтуються на опитуванні, яке провели у межах проєкту "Життя після конфлікту: опитування про соціально-демографічних і соціально-економічних характеристиках ветеранів конфлікту на сході України та їх сімей". Проект реалізувався з липня по жовтень 2019 року і профінансований Євросоюзом.

Участь в опитуванні взяли 2530 респондентів у Київській, Львівській та Дніпропетровській областях України.

Свіжі дописи

  • Новини

Російські окупанти атакували Запоріжжя: відомо про поранених

Російські війська атакували Запоріжжя ввечері 10 січня. Поранення отримали двоє людей. Про це повідомляє Рубрика,… Читати більше

Friday January 10th, 2025
  • Новини

Мінсоцполітики запускає онлайн-платформу про державну програму протезування

Міністерство соціальної політики України спільно з Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю запускають онлайн-платформу protez.msp.gov.ua  — на… Читати більше

Friday January 10th, 2025
  • Новини

У Львові переселенці з Донеччини організували вертеп

Напередодні різдвяних свят у мешканки модульного містечка пані Ірини Шелест з Краматорська виникла ідея створити… Читати більше

Friday January 10th, 2025
  • Новини

У Нацпарку на Одещині виявили птахів, забруднених мазутом

В Одеській області до Національного природного парку «Тузлівські лимани» прилетіли обмазані мазутом птахи. Про це… Читати більше

Friday January 10th, 2025
  • Новини

У “Дії” знову доступна послуга автоматичного відкриття ФОП

На порталі «Дія» відновлено автоматичну послугу з реєстрації фізичних осіб-підприємців (ФОП). Про це повідомив віцепрем’єр-міністр з… Читати більше

Friday January 10th, 2025
  • Новини

Канада у межах операції UNIFIER підготувала понад 43 тисячі українських військових

У 2025 році відзначається десята річниця започаткування операції UNIFIER — програми військового вишколу Збройних сил Канади для… Читати більше

Friday January 10th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.