fbpx
Сьогодні
09:40 23 Січ 2020

Україна повернулася на рівень 2017 року за Індексом сприйняття корупції, - дослідження

Україна втратила два бали у порівнянні з 2018 роком і з 30 балами повернулася на рівень 2017 року. Така ж кількість балів у Азербайджану і Киргизстану.

Тепер ми знаходимося на 126-му місці зі 180.

Про це свідчить дослідження Індексу сприйняття корупції-2019, опубліковане міжнародною організацією Transparency International.

"CPI враховує дослідження за останні два роки. З початку 2017-го в Україні фактично відбувалося згортання реформ і боротьби з корупцією. Влада відверто намагалася обмежити незалежність антикорупційних органів, затягувала запуск Вищого антикорупційного суду, створювала законодавчі перепони. Що говорити про політичну заангажованість тодішнього НАЗК і провальну судову реформу. Останні пару років влада проігнорувала більшість рекомендацій, а деякі з них були критично важливими", — зазначив виконавчий директор ТІ Україна Андрій Боровик.

З-поміж сусідів Україна випереджає Росію, яка не змінила своїх позицій (28 балів, 137 місце), але суттєво поступається Польщі (58 балів, 41 місце) та Словаччині (50 балів, 59 місце). Білорусь піднялася на один пункт і тепер має 45 балів та 66 місце.

На початку 2019 року Transparency International Ukraine надала українській владі 12 рекомендацій, які б могли покращити показники України в CPI. Станом на кінець року, з них було виконано або частково виконано лише 6, і ті в останньому кварталі 2019-го. Влада досі не посилила контролю за фінансуванням політичних партій, не змінила спосіб формування органів суддівського самоврядування та не покарала винних в організації нападів на активістів.

Аби змінити ситуацію, владі рекомендують реалізувати такі ініціативи:

  • сформувати незалежну та професійну судову владу;
  • забезпечити незалежність та спроможність органів антикорупційної сфери;
  • позбавити Службу безпеки України повноважень у сфері протидії економічним і корупційним злочинам;
  • підвищити ефективність систем запобігання політичної корупції;
  • запровадити відкритий та підзвітний процес приватизації державного майна.

Лідерами рейтингу 2019 року є Данія та Нова Зеландія з показником 87 балів. Фінляндія має 86 балів. Загалом 8 з 10 країн у першій десятці — представниці Західної та Північної Європи. Найгірші показники у Сомалі (9 балів), Південного Судану (12 балів) і Сирії (13 балів).

Індекс сприйняття корупції (Corruption Perceptions Index) – показник, який розраховує міжнародна організація Transparency International з 1995 року.  Індекс оцінює корупцію лише в державному секторі. Ключовим показником Індексу є кількість балів, а не місце в рейтингу. Мінімальна оцінка (0 балів) означає, що корупція фактично підміняє собою державу, максимальна (100 балів) свідчить про те, що корупція майже відсутня в житті суспільства.

Рубрика:
Політика

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: