Про це повідомив міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет на прес-конференції в четвер у Києві.
"На 1.12.2019 наявне населення України – 37.29 млн людей. Розподіл за статтю: 20.01 млн жінок, 17.28 млн чоловіків.
У Києві знаходиться 3.7 млн людей.
Оцінку ми провели за 3 місяці напруженої роботи. Для держави ця робота не коштувала жодних додаткових грошей.
Перепис населення обійшовся б у 3.4 млрд грн (бюджет, закладений на 2020 рік), а підсумки перепису ми б отримали в першому кварталі 2021 року.
Ми використовували три методи. Всі вони дали приблизно однаковий результат з різницею 2.86%.
Метод 1. Комбінований (мобільні оператори + соцопитування + реєстри).
Ми уклали угоду з мобільними операторами та взяли в них анонімну інформацію про загальну кількість абонентів на території.
Потім ми провели соціологічне дослідження, встановивши, яка кількість мобільних припадає на яку вікову групу в яких районах (у багатьох громадян може бути більше одного телефону, у частини — навпаки, немає).
Потім ми доповнили це реєстрами юних та літніх українців (оскільки серед них використання мобільних низьке).
Метод 2. Комбінований (дані пенсійного фонду + екстраполяція через статево-вікову структуру).
Ми взяли кількість пенсіонерів за даними пенсійного фонду. Потім ми екстраполювали ці дані через статево-вікову структуру. Соціологи називають такий графік "ялинкою". Цю ялинку ми взяли відразу з двох джерел: дані Держстату та дані державних реєстрів. На щастя, ці дві ялинки збіглися практично повністю.
Метод 3. Реєстровий.
Ми взяли знеособлені дані з державного реєстру фізосіб (включаючи тих, хто відмовився від ІПН). Потім ми почистили базу за ознакою отримання будь-якого доходу, пенсій, соціальних виплат, субсидій, а також доповнили оформленням закордонних паспортів. Потім врахували дані з народжуваності / смертності, а також еміграції та імміграції.
Максимальна різниця між результатами різних методів становить 2.86%. Це дуже прийнятний результат, враховуючи терміни й вартість.
Оцінка дає інформацію тільки про чисельність, статево-вікову структуру населення, а також розподіл по регіонам.
Перепис населення дає ці ж дані (втім, за моєю оцінкою, з більшою помилкою), а також деякі інші дані (наприклад, про етнос або стан домогосподарства).
Остаточне рішення з цього приводу ще не прийнято. Особисто я вважаю, що проводити перепис населення не потрібно. Це неточний метод, який до того ж коштує колосальних грошей. Крім того, протягом 1-2 років ми приведемо до ладу наші електронні реєстри, і з цього моменту зможемо щодня отримувати точні дані про населення.
На жаль, ні. Ми дали оцінку тільки чисельності населення на підконтрольній українській владі території України", – повідомив Дмитро Дубілет.
У Близнюківській громаді Харківської області розпочали будівництво нового підземного укриття на базі центральної районної лікарні.… Читати більше
Ремонтно-евакуаційна бронемашина WZT-3 офіційно допущена до використання у підрозділах Сил оборони України. Міноборони провело кодифікацію… Читати більше
Напередодні новорічних свят благодійний фонд "Юлині бабусі" організував акцію допомоги "Таємний Санта для стареньких з… Читати більше
Україна неодноразово застосовувала далекобійні засоби для ураження легітимних військових цілей на тимчасово окупованих територіях. Однак… Читати більше
Благодійний фонд "Твоя опора" 15 листопада розпочав в Україні щорічну акцію "2 000 подарунків до Нового року",… Читати більше
Кандидат Дональда Трампа конгресмен від Флориди Метт Гетц відкликав свою кандидатуру на посаду генерального прокурора… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.