fbpx
Сьогодні
21:26 22 Січ 2020

Верховна Рада ігнорує законопроекти опозиції, - КВУ

Верховна Рада фактично не приймає закони, якщо серед їх авторів немає представників «Слуги народу».

Про це йдеться в дослідженні КВУ: «Підсумки 2 сесії Верховної Ради».

Всього за час роботи сесії (вересень-січень) було прийнято 133 закони, із яких 114 ініціювали представники «Слуги Народу. Так, 70 законів зареєстрували народні депутати «Слуги Народу», 22 прийняті закони подав уряд О. Гончарука і ще 22 закони – Президент України В. Зеленський.

Таким чином 85% прийнятих законів були ініціативою чинної влади.

Решта 15% – це закони авторства інших фракцій та груп Ради (ЄС, «Батьківщини», «Голосу», ОПЗЖ, групи «За майбутнє», групи «Довіра», позафракційних). При цьому варто врахувати, що більшість з цих законів були розроблені та зареєстровані ще в Раді VIII скликання.

Тобто, навіть ті закони від опозиції, які все ж були підтримані – це переважно «старі» документи і без їх врахування показники законодавчої підтримки є ще нижчими.

«Одна із негативних тенденцій в роботі Верховної Ради IX cкликання – це те, що монобільшість фактично ділить закони на «свої» і «чужі». Коли до уваги береться не стільки якість законопроекту, не його актуальність, скільки просто фактор авторства – «свій» або «чужий». Це дуже негативна практика і якщо далі парламент продовжить це робити, то ми можемо отримати на виході Верховну Раду УРСР, яка просто не звертатиме увагу на будь-які ініціативи опозиції», – зазначив голова КВУ Олексій Кошель.

«Як свідчить практика наявність монобільшості не стимулює фракцію влади шукати компроміси з іншими політичними силами. Формальна продуктивність депутатів «Слуги Народу» є значно вищою, аніж всіх інших фракцій парламенту. Фактично майже все, що приймає Верховна Рада – це ініціативи депутатів СН. Якщо серед авторів закону немає депутатів «Слуги Народу», шанси на його прийняття символічні», – підсумував голова КВУ Олексій Кошель.

Нагадаємо, що в Україні зареєстрували три нові політичні партії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: