Кредитний ринок швидко змінюється: ще кілька років тому взяти кредит можна було лише в банках, а тепер усе частіше за позиками звертаються в невеликі фінансові компанії. Сьогодні, щоб узяти кредит, навіть не потрібно виходити з дому – все можна оформити в Інтернеті. Це зручно і позичальнику, і кредитору.
Але з підвищенням попиту на швидкі позики стали швидко утворюватися нові кредитні організації, відтак, зріс ризик потрапити у тенета шахраїв. Як уникнути аферистів і навчитися розпізнавати способи, що застосовуються шахраями?
Своєчасно розпізнати шахрайську схему під час оформлення кредиту можна, знаючи кілька основних ознак цих компаній.
Занадто довгий договір на багато сторінок, у кожному пункті якого є незрозумілі звороти і незнайомі терміни. Це зроблено спеціально, щоб людина, яка поспішає, не захотіла витрачати час на читання і просто підписала.
Замість договору оформлюється розписка. Всі фірми, що працюють у правовому полі, керуються чинним законодавством і видають кошти виключно після підписання договору. Розписка не дає змоги вирішити спірні питання, а в договорі прописані шляхи розв'язання спорів.
Оформлюючи кредит онлайн, фінансовій організації досить паспортних даних – за ними легко перевірити як самого клієнта, так і його кредитну історію. Шахрайські фірми не мають можливості дізнатися повну інформацію про позичальників, тому не вимагають надання паспорта. І це повинно насторожити.
Банки та інші фінансові установи зазвичай викладають дані про ліцензії у вільний доступ.
У шахраїв немає юридичної адреси, за якою зареєстрована фірма, – її ніде не зазначають, або такого будинку просто не існує.
Інтернет рясніє відгуками про кредитні організації – їх багато як хороших, так і поганих. Відсутність відгуків також є негативною ознакою.
Придивіться до офіційного сайту, сьогодні віртуальна сторінка стала відбиттям реального обличчя фірми.
Звичайно, більшість із цих аспектів – непрямі і не можуть точно вказати на шахраїв. Перед оформленням кредиту намагайтеся аналізувати уважно.
Перевіряйте рейтинг фінансової організації, уточнюйте контактні дані. Не надавайте дані свого паспорта у вільний доступ, не залишайте його копії незнайомцям. У разі втрати документа відразу звертайтеся до правоохоронних органів. Уважно читайте всі документи, на яких залишаєте підпис. Перевіряйте свою кредитну історію.
Міністр оборони України Рустем Умєров під час робочої поїздки до Швеції провів низку результативних зустрічей… Читати більше
Міністерство економіки України оприлюднило деталі отримання одноразової допомоги від держави "Зимова єПідтримка". Про це повідомляє Мінекономіки,… Читати більше
Інформація про нібито присутність військовослужбовців Північної Кореї на території Харківської області не відповідає дійсності. Про… Читати більше
В окремих частинах Святошинського, Шевченківського та Соломʼянського районів Києва тимчасово не працюватиме система оповіщення населення… Читати більше
Легендарна різдвяна пісня «Щедрик» авторства українського композитора Миколи Леонтовича стала музичною основою святкової реклами модного… Читати більше
Нещодавно у Львівській муніципальній бібліотеці провели збір листівок, малюнків та оберегів для захисників та захисниць.… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.