За словами 17-річної активістки, у нас залишилося менш як вісім років, щоб врятувати планету.
"Навіть зі зміною температури на 1 градус люди вмирають від зміни клімату", – сказала вона.
Організаторка шкільних акцій #FridaysforFuture сказала, що багатші країни повинні скоротити викиди до нуля набагато швидше.
Напередодні сесії, присвяченій зміні клімату, вона зачитала промову, в якій прозвучало її ключове послання: "Слухайте вчених і дійте прямо зараз".
DT.UA наводить повний текст промови Грети Тунберг, виголошеній під час панелі під назвою "Створення стійкого шляху до спільного майбутнього":
"Я ще виступлю пізніше сьогодні, тому я просто хочу скористатися цією нагодою, щоб ще раз нагадати всім про нашу нинішньої ситуацію.
У другому розділі на сторінці 108 звіті SR 1.5 IPCC, що вийшов у 2018 році, йдеться, що у нас буде 67-відсотковий шанс обмежити підвищення глобальної середньої температури до рівня нижче 1,5 градуса за Цельсієм. Станом на 1 січня 2018 року ми могли викинути близько 420 гігатонн вуглекислого газу.
І, звичайно ж, сьогодні ця кількість набагато нижча, бо ми виділяємо близько 42 гігатонн CO2 на рік, у тому числі землекористування. При сьогоднішніх рівнях викидів цей показник вуглекислого газу зникне менш ніж за вісім років. Ці цифри не чиїсь думки або політичні погляди. На даний момент — це найкраща доступна наука. Хоча багато вчених припускають, що ці цифри є дуже помірними, вони прийняті Міжурядовою групою експертів зі зміни клімату.
І зверніть увагу, що ці цифри мають глобальний характер, проте ніхто нічого не говорить про аспекти справедливості, що абсолютно необхідно для того, щоб Паризька угода працювала в глобальному масштабі. А це означає, що більш багаті країни повинні скоротити викиди до нуля набагато швидше, а потім допомогти бідним країнам зробити те ж саме, щоб люди в менш благополучних частинах світу могли підвищити свій рівень життя.
Ці цифри також не включають більшість витків зворотного зв'язку, нелінійних точок і додаткового потепління, прихованого токсичним забрудненням повітря. Однак більшість моделей припускають, що майбутні покоління, проте, якимось чином зможуть вибрати сотні мільярдів тонн CO2 з повітря за допомогою технологій, яких не існує в потрібному масштабі. Можливо, це ніколи не вдасться.
Наш приблизний 67-відсотковий шанс – це найкраще, на що вказувала МГЕЗК. І тепер у нас залишилося менше ніж 340 гігатонн CO2 для справедливого розподілу.
І чому так важливо залишатися на температурі нижче 1,5 градусів за Цельсієм? Тому що через коливання температури навіть на 1 градус люди вмирають від кліматичних змін. Тому що саме цього вимагає об'єднана наука, щоб уникнути дестабілізації клімату, щоб у нас була найкраща можливість уникнути необоротних ланцюгових реакцій.
З минулого літа я озвучувала ці показники майже в кожному виступі. Але, чесно кажучи, не думаю, що колись бачила, щоб які-небудь медіа або представники влади розповідали про них. І про те, що ці цифри означають. Я знаю, що ви не хочете розповідати про це. Я знаю, що ви не хочете говорити про це, але запевняю вас, я буду продовжувати повторювати ці цифри, поки ви не почнете діяти".
Раніше стало відомо, хто з українських політиків вирушив у Давос.
З 25 грудня до 10 січня Львовом курсуватиме різдвяний трамвай з колядками. Він буде на маршруті… Читати більше
Миколаївський краєзнавець, колекціонер, моделіст Андрій Шинкаренко разом зі своїм сином Андрієм розробили та виготовили оригінальні… Читати більше
Українці у середу, 25 грудня, могли отримати фейкові повідомлення про заборгованість перед "Новою поштою". Проте… Читати більше
Оборонне відомство кодифікувало і допустило до постачання у підрозділах Сил оборони безпілотний авіаційний комплекс «Щедрик»… Читати більше
У Національному аерокосмічному університеті ім. Жуковського «Харківський авіаційний інститут» відновили приміщення навчально-експериментальних майстерень, пошкоджених російськими… Читати більше
На борту літака авіакомпанії Azerbaijan Airlines, який сьогодні зранку впав поблизу Актау в Казахстані, перебувало… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.