Депутати на даному етапі продовжують розробляти цей законопроєкт, хоча його попередній варіант уже показували в ЗМІ, передає AIN.UA.
У той же час заступниця голови фракції "Слуги народу" Євгенія Кравчук в недавньому інтерв'ю прокоментувала норму щодо заборони анонімних Telegram-каналів.
Вона пояснила, що ця норма передбачає, що у кожного Telegram-каналу, який продукує певний суспільно важливий контент, повинна бути конкретна відкрита інформація про власника.
Згідно з нормами законопроєкту, окремі Telegram-канали будуть прирівнюватися до медіа, і відповідно, повинні будуть розкривати структуру власності.
"Якщо це Telegram-канал "Вася Пупкін", то треба розуміти, що цим каналом, його власником є, умовно кажучи, Василь Іваненко. За законодавством, органом, який може звертатися до медіа, буде Нацрада з питань телебачення і радіомовлення, але у нього будуть більш розширені повноваження", – пояснила депутатка.
Таку ідею "слуг" підтримують окремі автори, які ведуть власні Telegram-канали.
Наприклад, засновниця Telegram-каналу "Вітер дме" і співавторка каналу Digital Masons каже, що така законодавча норма – правильна ідея, оскільки Telegram-канали стали одним з інструментів впливу на політичну ситуацію в країні. Вона нагадала, що в Telegram з'явилися десятки і навіть сотні Telegram-каналів суспільно-політичного характеру, в яких охоплення одного поста досягає 70 – 120 тисяч користувачів. При цьому, часто в них публікується інформація без першоджерел, іноді фейки. Щоб реально вести і розкручувати такі канали, за її словами, потрібні значні фінансові вливання, що обраховуються тисячами, а часом і десятками тисяч доларів. Але при цьому ніякої інформації про те, хто є власником такого Telegram-каналу, або хто його спонсорує – немає.
Також відомо, що якщо з Facebook можна домовитися про блокування сторінок, що поширюють неправдиву інформацію, то у випадку з Telegram це поки неможливо.
У "Слузі народу" пропонують виписувати штрафи, пред'являючи їх адміністрації Telegram, якщо там не будуть слідувати нормі українського законодавства, дозволяючи реєструвати анонімні Telegram-канали. Але в той же час в політсилі не впевнені, що їх звернення до адміністрації месенджера будуть почуті і виконані.
На думку юристки громадської організації "Лабораторія цифрової безпеки" Віти Володовської, в законопроєкті мова йде не про безпосередній обов'язок розкривати власника каналу, а про випадки, коли за такою інформацією звертаються органи державної влади. Вона зазначила, що новий законопроєкт про медіа в нинішній редакції містить досить широке визначення "онлайн-медіа", до якого дійсно можна віднести Telegram-канали, які займаються медіа-діяльністю.
Для онлайн-медіа законопроєкт передбачає обов'язкове оприлюднення і регулярне оновлювання на сайті (або в онлайн-профілі) певних даних, що свідчать про прозорість: офіційна назва, контакти (адреса, телефон, електронна пошта), а також ідентифікатор онлайн-медіа в реєстрі, якщо воно зареєстроване.
При цьому, реєстрація для онлайн-медіа, як і раніше, залишається добровільною, тобто це ні до чого не зобов'язує фактичного власника Telegram-каналу на законодавчому рівні.
Стежити за публікаціями в Telegram-каналах буде Національна рада з питань телебачення і радіомовлення, який і буде, як регулятор, вживати відповідних заходів.
"У той же час, Нацрада отримує повноваження розкривати таку інформацію практично в будь-який час. Відповідно до міжнародних стандартів, анонімність є гарантією свободи вираження поглядів. Позбавлення цього права може бути виправданим лише в обгрунтованих випадках. Наприклад, якщо особа поширює незаконний контент: заклики до насильства, порушення територіальної цілісності, іншу інформацію, яка загрожує життю і здоров'ю людей, і т.д.", – каже Володовська.
На її думку, законопроектом важливо звузити повноваження Нацради з отримання такої інформації, надавши обґрунтовані та вичерпні підстави, які відповідають міжнародним принципам.
Німецький оборонний концерн Rheinmetall невдовзі завершить будівництво вже другого військового заводу в Україні. Загалом компанія… Читати більше
Війська рф у ніч на 5 листопада здійснили масштабну атаку по території України. Зокрема, окупанти… Читати більше
Через порушення грузинський суд розпорядився скасувати результати виборів із 30 виборчих дільниць. Скарга, яку подала… Читати більше
Канцлер Федеративної Республіки Німеччини Олаф Шольц знову заявив, що зараз "немає потреби" ухвалювати рішення щодо… Читати більше
У ніч проти 5 листопада у Харкові пролунали вибухи, окупанти запустили у бік міста керовані… Читати більше
Протягом минулої доби, 4 листопада, найгарячіше було на Курахівському напрямку, де ворог атакував 84 рази:… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.